Lpk Logo Lt

Lietuvos statybininkų asociacija aptarė statybų sektoriaus perspektyvas su Europos statybos pramonės federacijos prezidentu K.Tonning

2019 04 30

Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Pirmąją vizito dieną K. Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale dalyvavo apskrito stalo diskusijoje su Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentu Daliumi Gedvilu, viceprezidentu Alfonsu Jaru, asociacijos nariais bei Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotoju Simonu Gentvilu. Susitikimo metu buvo aptartos Lietuvos statybų sektoriaus aktualijos ir problemos, skaitmenizacijos svarba ir ES veiksmai, skatinantys skaitmeninę statybą. FIEC atstovai su susitikimo dalyviais dalinosi gerąją užsienio šalių praktika ir tarpusavyje diskutavo apie statybų sektoriaus perspektyvas bei reikalingus pokyčius Lietuvos rinkoje. Antrąją vizito dieną FIEC atstovai dalyvavo konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”, kur K. Tonning skaitė pranešimą statybų sektoriaus atstovams.

„Europoje šiandien vyksta reikšminga skaitmeninė statybos pramonės pertvarka. Šiuo klausimu Europa nevienalytė – vienur skaitmeninė statyba smarkiai pažengusi, o kitur – gerokai atsilikusi, todėl būtina spartinti šiuos pokyčius”, – savo pranešime sakė FIEC prezidentas – inžinierius ir ekonomistas, turintis daugiau nei 30 metų patirtį vadovaujančiose pozicijose nacionalinėse ir tarptautinėse statybos bei projektavimo bendrovėse, taip pat Norvegijos kariuomenėje.  K. Tonning turi pagrindinę informaciją apie 43 milijonų Europos Sąjungos statybos sektoriaus bendruomenę ir jos vystymosi tendencijas.

2018 m. Europos statybos pramonės federacija (FIEC) kartu su kitomis didžiosiomis Europos statybos pramonės asociacijomis parengė ir paskelbė Europos statybos pramonės manifestą „Išmanesnė statyba. Stipresnė ekonomika. Integruota visuomenė“. Juo siekiama paraginti Europos Sąjungą imtis stiprios politinės lyderystės, kurti tinkamą su duomenų valdymu susijusią teisinę aplinką, užtikrinti, kad ES biudžete reikiamas dėmesys būtų skiriamas skaitmeninių įgūdžių vystymui, tyrimų veikloms ir IT infrastruktūros plėtojimui. „Skaitmeninė statyba gali padėti įgyvendinti visų svarbiausių ES prioritetinių sričių pagrindines kryptis – tai skaitmeninė ekonomika, energijos vartojimo efektyvumas, žiedinė ekonomika, klimato kaita, demografiniai pokyčiai, sveikata ir sauga, švietimas, mokymas ir kt.“, – kalbėjo K. Tonning.

FIEC atstovai taip pat apsilankė didžiausioje statybų parodoje „Resta 2019″, kur turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos statybų sektoriaus naujienomis bei veiklos rezultatais.

Jau tradicine tapusios ir aštuntą kartą vykusios konferencijos „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius” organizatoriai – Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) ir VšĮ „Skaitmeninė statyba“, o renginio tema – skaitmeninė miestų transformacija.

Renginį atidarė ir sveikinimo kalbas sakė Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis bei VGTU rektorius, prof. dr. Alfonsas Daniūnas. „Skaitmenizacija Lietuvoje yra būtinybė. Statybų sektoriaus skaimeninimo ir BIM taikymo skatinimas bus viena iš pagrindinių Vyriausybės veiklų“, – sakė A. Stončaitis.

Konferencijoje statybų ir nekilnojamo turto sektoriaus bendruomenė turėjo galimybę išgirsti net 11 Lietuvos bei užsienio skaitmeninės statybos vystytojų pranešimų apie skaitmeninę miestų transformaciją, BIM diegimo aktualijas bei reikalingus pokyčius teisiniame reguliavime. Rodrigo Coloma (Suomija) savo pranešimo metu pristatė skaitmeninį Tamperės miesto modelį, Michael Friis – BIM ir iTwin sprendimus Kopenhagos oro uosto valdymui, o Risto Vahenurm (Estija) pasakojo kaip rinkti duomenis BIM pastato savininkui.

„Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius” dalyviai taip pat buvo kviečiami diskutuoti apie tai, su kokiais iššūkiais susiduria Lietuvos statybos sektorius skirtingais skaitmeninimo etapais ir kaip tai lemia neatidėliotinus pokyčius teisiniame reguliavime.

Renginio pabaigoje buvo apdovanoti geriausi „Lietuvos BIM projektai 2019”.

Susijusios naujienos

E. Stonkutė: Ką šiais metais laiške Kalėdų Seneliui norėt...

2023 12 19
Luann Hunt R6r8jxhtwik Unsplash

Į LPK šventę rinkosi verslo ir politikos elitas: vakaras ...

2023 12 14
Vakaras Renginys (111 Of 139)

Vidmantas Janulevičius: Ar bus Lietuvoje karas?

2023 12 12
Paulius Andriekus T0rm6josiw4 Unsplash
Apdovanojimai, Archyvas, BIM, pramonė, Pranešimai žiniasklaidai, Statybų sektorius, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[2685],"category_name":"Naujienos","tag":"Apdovanojimai, Archyvas, BIM, pramon\u0117, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Statyb\u0173 sektorius, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="500">

Įrašykite paieškos frazę: