Lpk Logo Lt

Lietuvos pramonininkų konfederacija: trūkstamų profesijų sąrašą būtina atnaujinti reguliariai

2018 07 11

Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sveikina šiandien Vyriausybės posėdyje priimtą sprendimą išplėsti Lietuvos darbo rinkoje trūkstamų profesijų sąrašą, pagal kurį šių profesijų darbuotojų būtų galima lengviau įsivežti iš trečiųjų šalių.

LPK pažymi, kad nepakankama darbo jėgos pasiūla yra vienas iš didžiausių iššūkių, su kuriuo susiduria Lietuvos pramonė. Tai neigiamai atsiliepia Lietuvos verslo plėtrai ir visos Lietuvos konkurencingumui. Sąrašo išplėtimas nuo 27 iki 49-ių pozicijų palengvins trūkstamų specialybių darbuotojų paiešką. Sveikintina, kad labai išplėstas profesijų, susijusių su informacinių ir ryšių technologijų verslu, kadangi vykstant įmonių technologiniam atsinaujinimui šių specialistų poreikis ženkliai auga.

Darbo jėgos trūkumas smarkiai atsiliepia verslo konkurencingumui, o tai turi neigiamų padarinių visos šalies ekonominei gerovei. Sąrašo atnaujinimas svarbus žingsnis, prisidedantis prie augančios darbuotojų trūkumo problemos sprendimo. Todėl prie šio sąrašo sudarymo prisideda ir LPK – atliekamos narių apklausos ir pagal jų rezultatus teikiami pasiūlymai.

Šiuo metu Lietuvos darbo rinkos potencialas yra itin arti savo piko ir nepaisant to, kad verslas sparčiai kuria naujas darbo vietas, įmonėms sunkiai sekasi jas užpildyti. Visoje Lietuvos ekonomikoje per 5 metus laisvų darbo vietų skaičius išaugo beveik dvigubai, o užimtų darbo vietų skaičius padidėjo tik 8,5 proc. Pramonėje per 5 metus laisvų darbo vietų skaičius išaugo 60 proc., tačiau užimtų darbo vietų skaičius padidėjo tik 12 proc. Šiuo metu darbuotojų trūkumas yra fiksuojamas visuose pagrindiniuose Lietuvos ekonomikos sektoriuose.

LPK atkreipia dėmesį, kad tiek aukštos kvalifikacijos profesijų, tiek nekvalifikuotų darbuotojų Lietuvoje trūksta vis daugiau, todėl sąrašas turėtų būti atnaujinamas dažniau. Paskutiniai LPK pasiūlymai sąrašui buvo teikti dar šių metų vasario mėnesį, o jo atnaujinimas užtruko pusę metų.

LPK siūlymu į atnaujintą sąrašą įtraukti medienos apdirbimo technologo, chemijos inžinieriaus, automatikos inžinieriaus, elektros inžnieriaus ir cheminės inžinerijos techniko profesijos.

Susijusios naujienos

Vidmantas Janulevičius. ECB ir palūkanos: kai vietoje šal...

2024 06 07
Dsc 3767

Reformų Barometras 2024: pesimistinis Europos konkurencin...

2024 03 20
Reform Barometer Cover Page Lpk

Keičiasi Lietuvos pramonininkų konfederacijos administrac...

2024 02 19
Admin Ajax
Archyvas, Darbo rinka, konkurencingumas, lpk, Pranešimai žiniasklaidai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[2919],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Darbo rinka, konkurencingumas, lpk, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="501">

Įrašykite paieškos frazę: