Lpk Logo Lt

LPK siūlo spartaus žalinimo sprendimus savivaldai

2022 11 03

Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) ypatingą dėmesį skiria šalies konkurencingumą didinantiems veiksniams – investicijoms į naujas technologijas ir žinias, nuolatos siekia novatoriškų sprendimų Lietuvai.

Klimato kaitos keliamos grėsmės, akivaizdi būtinybė užsitikrinti energetinę nepriklausomybę, augančios energijos kainos ir neigiama to įtaka ekonomikai verčia ieškoti alternatyvų iškastiniam kurui. Šiame kontekste savivaldai tenka labai svarbus vaidmuo.

„Šiuo metu ir ateinantį dešimtmetį aktualiausios problemos, kurias siekiame spręsti, yra energetikos ir aplinkosaugos klausimai. Šios kompleksinės sritys apjungia daugelį subjektų: pramonę, transportą, pastatų sektorių, miestų energetikos ūkius ir kt. Jau daugelį metų dirbdami su Lietuvos pramonės įmonėmis, padėdami šioms tapti konkurencingesnėms rinkoje, diegiant technologinius ir aplinkosauginius sprendinius, dalyvaudami pramonės vystymosi kelrodžių kūrime, paramos ir investicijų sudarymo procese, pastebime, kad Lietuvoje apdirbamoji pramonė palaipsniui keliasi į regionus,“ – sako LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius.

Pasak jo, kryptingos investicijos stiprina regionų konkurencingumą didžiųjų miestų atžvilgiu. Stebėdama šiuos procesus, LPK sukūrė modelį, kurio pagalba regionams ir savivaldoms siūlo veikti efektyviai, užtikrinant pakankamą atsinaujinančių energijos išteklių kiekį diegiant modernias technologijas miestų centriniuose šilumos tinkluose (CŠT), viešajame transporte, pastatų sektoriuje ir kituose ūkio subjektuose, siekiant energetinio efektyvumo bei radikalaus lokalių šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) kiekio sumažinimo.

„Lietuva energijai užsienyje išleidžia apie 7 mlrd. eurų kasmet. Tačiau visą šią energiją mes galime pasigaminti savo valstybėje. Iš pradžių investicijos kainuos daugiau, tačiau tuo pat metu mes sukursime ir didesnę pridėtinę vertę valstybės viduje, nes šie pinigai pasiliks Lietuvoje. Patikimiausias ir atsiperkantis kelias šiuo atveju yra atsinaujinančios energijos šaltiniai – saulės ir vėjo energija, šilumos siurbliai ir visos kombinuotos technologijos“, – kalbėjo V. Janulevičius.

Siekiant sparčiau pritraukti investicijas į regionus būtina diegti „žaliąsias“ technologijas ir siekti lyderystės šioje sferoje. LPK siūlo savivaldai sprendimą, įgyvendinant „Kompleksinį veiklos modelį“, apimantį CŠT, miesto viešojo transporto įmonę ir miesto administraciją.

Šis siūlomas projektas grįstas nauju veiklos modeliu ir siekia spartesnio ekologiško Viešojo transporto (varomo elektra, vandeniliu) atnaujinimo, lokalios atsinaujinančios elektros išteklių gamybos, užtikrinti ekologiško transporto ridą, ŠESD sumažinimo CŠT ir transporto sektoriuose, perėjimo prie modernios kompleksinės veiklos modelio įgalinimo tarp savivaldybėms priklausančių įmonių.

Savivaldoje įdiegtas kompleksinis veiklos modelis leistų pasiekti užsibrėžtų tikslų be didelių tiesioginių investicijų iš miesto biudžeto. Savivaldybės valdoma įmonė iš paslaugos tiekėjo už fiksuotą kainą, fiksuotam periodui įsigytų paslaugų paketą, susidedantį iš: AEI įrangos elektros gamybai ir tiekimui, netaršių transporto priemonių ir jų amortizacijos, papildomos infrastruktūros, įrenginių serviso ir aptarnavimo. Šio projekto įgyvendinimas padėtų Lietuvos savivaldybėms bei regionams sparčiau pereiti prie modernizavimo ir žalinimo procesų.

Spartaus „Žalinimo“ sprendimų projektinę dalį įgyvendins VšĮ „Smart Energy DIH“, turinti tam reikalingas kompetencijas ir kryptingai dirbanti, koordinuojant verslo įmonių, valstybinių institucijų, mokslo įstaigų bendradarbiavimą. Ji vykdo projektus, skatinančius taikomųjų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbus bei inovacijas, rengia ir vykdo projektus, jungiančius verslo įmones, valstybines institucijas savo veiklos srityje (srityse).

Susijusios naujienos

Regioninių pramonės asociacijų tinklas plečiasi į Alytų

2024 05 30
Thumbnail Bendra 202405 24 Alytus

E. Stonkutė: Keli regionai jau pakeliui į vystymosi spąst...

2024 05 14
Eglė Stonkutė

Mažeikių verslo bendruomenė aptarė Lietuvos ekonomikos pl...

2024 05 13
Photo 2024 05 10 15 00 46
Archyvas, Pranešimai žiniasklaidai, regionai, Smart Energy DIH, Visos naujienos, žalioji transformacija"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[1577],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, regionai, Smart Energy DIH, Visos naujienos, \u017ealioji transformacija","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="500">

Įrašykite paieškos frazę: