Lpk Logo Lt

Lietuvos ir Ukrainos verslas ieško galimybių bendradarbiauti

2016 12 12

Šiandien Ukrainos sostinėje Kijeve vykstančiame jau II-ajame Lietuvos ir Ukrainos ekonomikos forume dalyvauja per 200 verslininkų iš abiejų šalių. Verslo atstovai susitinka įvertinti per metus pasiektus rezultatus, aptarti prioritetines bendradarbiavimo sritis kitiems metams. Ekonomikos forumą atidarė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Ukrainos Prezidentas Petro Porošenka.

„Ukraina per pastaruosius dvejus metus padarė daugiau reformų nei per du dešimtmečius, tačiau spartesnę europinę integraciją ir valstybės raidą stabdo ne tik karas, bet ir korupcija. Ir politikai, ir verslininkai turi suprasti, kad šalies ateitis yra svarbesnė negu asmeninė gerovė“, – sako Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Ukraina yra svarbi Lietuvos ekonominė partnerė. Dvišalės prekybos duomenimis, šiuo metu prekybos apyvarta tarp Lietuvos ir Ukrainos siekia 840 milijonų eurų, kas garantuoja Ukrainai vietą tarp dvidešimties didžiausių ir svarbiausių Lietuvos prekybos partnerių. Per pastaruosius 5 metus prekybos apyvarta tarp Lietuvos ir Ukrainos išaugo 14 proc. Lietuvos eksporto į Ukrainą rodikliai išaugo 13 proc., o Ukrainos eksportas į Lietuvą – 15 proc.

„Nepaisant teigiamų pokyčių Ukrainoje, būtina aktyviau plėtoti dvišalius ekonominius santykius tarp Ukrainos ir Lietuvos. Manome, kad kai kurie iš dvišalio bendradarbiavimo segmentų nėra išnaudojami pagal visą savo turimą potencialą, todėl šį kartą ypatingas forumo dėmesys skiriamas ekologijos ir energijos išsaugojimo sritims, taip pat laisvosios prekybos sutarčiai tarp Ukrainos ir ES ir bendriems šalių investiciniams projektams“, – sako forumo dalyvius pasveikinęs Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) viceprezidentas Arūnas Laurinaitis.

Nepaisant teigiamų pokyčių Ukrainoje, būtina aktyviau plėtoti dvišalius ekonominius santykius tarp Ukrainos ir Lietuvos. Manome, kad kai kurie iš dvišalio bendradarbiavimo segmentų nėra išnaudojami pagal visą savo turimą potencialą.

Pernai Ukrainos tiesioginės investicijos Lietuvoje sudarė 19,1 mln. eurų. Pagal tiesioginių užsienio investicijų Lietuvoje dydį Ukraina užima 28 vietą. Daugiausia Ukraina Lietuvoje investuoja į privataus nekilnojamojo turto įsigijimą ir pardavimą, apdirbamąją gamybą. Lietuvos tiesioginės investicijos Ukrainoje siekia 37,5 mln. eurų. Pagal tiesioginių Lietuvos investicijų užsienyje dydį Ukraina užima 10 vietą.

Lietuvos ir Ukrainos ekonomikos forumą jau dvejus metus iš eilės organizuoja Lietuvos pramonininkų konfederacija ir Ukrainos pramonininkų ir verslininkų sąjunga. I-asis Lietuvos–Ukrainos ekonomikos forumas 2015 metų gruodį vyko Vilniuje, taip pat dalyvaujant abejų šalių prezidentams.

President.lt nuotrauka

Susijusios naujienos

E. Stonkutė. Kokiomis ekonomikos sąlygomis dirbs ateinant...

2024 07 11
Eglė Stonkutė

„BusinessEurope“ tyrimas: be skubių veiksmų Europos energ...

2024 07 05
Reboot Europe

Vidmantas Janulevičius. Prognozės keičiasi: apsigauna ne ...

2024 06 27
National Cancer Institute 701 Fjcjlaq Unsplash
Archyvas, ekonomika, Eksportas, pramonė, Pranešimai žiniasklaidai, Prekyba, Ukraina, Verslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[3505],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, ekonomika, Eksportas, pramon\u0117, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Prekyba, Ukraina, Verslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="509">

Įrašykite paieškos frazę: