Lpk Logo Lt

Lietuvos ir Norvegijos verslininkai įtvirtino susitarimą dar labiau intensyvinti bendradarbiavimą

2018 04 24

Šiomis dienomis Vilniuje su valstybiniu vizitu lankosi Norvegijos Kronprincas Haakonas ir Kronprincesė Mette-Marit bei gausi aukšto lygio Norvegijos verslo delegacija. Šio vizito formate Lietuvos pramonininkų konfederacija kartu su partneriais organizuoja aktyvią verslo darbotvarkę.

Ūkio ministerijoje vyko apvalaus stalo diskusija, kurioje Ūkio ir Finansų viceministrai bei „Investuok Lietuvoje“ atstovas Norvegijos verslininkams pristatė Lietuvos ir Norvegijos užsienio prekybos rezultatus, mūsų šalies verslo ir investicinę aplinką, informacinių, komunikacijos ir finansinių technologijų, transporto bei kitų sektorių galimybes. LPK viceprezidento Manto Zalatoriaus moderuojamoje diskusijoje didelis dėmesys buvo skirtas skaidriam bei efektyviam verslo ir valdžios, verslo ir mokslo bendradarbiavimui, darbo rinkos efektyvumui, naujausių technologijų prieinamumui ir vystymui, konkurencingumui regione bei visame pasaulyje, talentų pritraukimui ir išlaikymui, ketvirtosios pramonės revoliucijos keliamiems iššūkiams. Renginyje dalyvavo LPK narių – LINPRA ir INFOBALT asociacijų atstovai.

Po apvalaus stalo diskusijos, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis ir Norvegijos verslo konfederacijos (NHO) valdybos narys Erik Espeset pasirašė susitarimą – memorandumą, kuriuo įsipareigojo intensyvinti verslo vizitus, bendradarbiauti ES ir Europos ekonominės erdvės finansuojamose programose ir projektuose, skatinti žinių ir įgūdžių mainų bei mokymosi galimybių abiejų konfederacijų nariams suteikimą.

Tokie susitikimai yra puiki galimybė įmonėms užmegzti dvišalius kontaktus. Norvegijos įmonių atėjimas į Panevėžį teigiamai įtakojo Panevėžio paslaugų sektorių ir regiono ekonominę būklę. Norvegija visada buvo svarbi Lietuvos verslui.  Tai rodo ir skaičiai – Lietuvos eksportas į Norvegiją 2017 m. sudarė 749,5 mln. eurų, o importas – 458,5 mln. eurų.  Norvegijos eksporto dalis Lietuvai 2017 m. yra net 3 kartus didesnė nei Norvegijos eksportas į Rusiją ar dvigubai didesnė nei į Šveicariją. Norvegijos eksportas į Lietuvą beveik 6 kartus viršija eksportą į Estiją ir tik du kartus mažesnis nei į Italiją ar Suomiją, todėl LPK ir NHO šios dienos susitikimas yra puiki galimybė užsitikrinti dar didesnį mūsų abiejų organizacijų bendradarbiavimo potencialą,” – teigė LPK prezidentas Robertas Dargis. – Lietuvai labai įdomi partnerių patirtis verslo, valdžios ir mokslo bendradarbiavimo galimybių, pramonės modernizavimo, inovacijų diegimo ir konkurencingumo srityse. Šiandien Lietuvoje veikia 5 modernūs mokslo slėniai ir 24 atviros prieigos centrai, bet kol kas jie yra nepakankamai našūs ir nesugeba išnaudoti turimų galimybių.  Norvegijos, kuri yra yra žinoma kaip aukštųjų technologijų šalis, patirtis galėtų prisidėti prie mokslo ir verslo bendradarbiavimo stiprinimo, nes konsoliduodami šį potencialą galėsime kurti produktus, kurie būtų konkurencingi globaliose rinkose.

Po memorandumo pasirašymo Lietuvos pramonininkų konfederacija pakvietė svečius iš Norvegijos aplankyti UAB Arginta bei Blockchain Center Vilnius, kur delegacija susipažino su viena moderniausių ir progresyviausių šalies pramonės įmonių bei vienu iš trijų pasaulyje esančių blokų grandinės technologijos centru.

Vakarienės metu ne tik tęsiamos diskusijos abiejų šalių verslui aktualiomis temomis, tačiau svečiams iš Norvegijos pristatomas virtualios realybės projektas „Angelų kelias“, įkvėptas vieno iškiliausių Lietuvos kompozitorių ir dailininkų M.K.Čiurlionio kūrybos.

Susijusios naujienos

Keičiasi Lietuvos pramonininkų konfederacijos administrac...

2024 02 19
Admin Ajax

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707
Archyvas, LPK nariams aktualu, Pranešimai žiniasklaidai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[3008],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, LPK nariams aktualu, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: