Lpk Logo Lt

Lietuvos ir Europos verslą vienijančios organizacijos palaiko ES siekį stiprinti savo ekonomikos ir finansų atsparumą

2021 01 20

Europos Komisijai vakar vakare pristačius strategiją, kuria ateinančiais metais siekiama didinti ES ekonomikos ir finansų sistemos atvirumą, tvirtumą ir atsparumą, europinė verslo organizacija „BusinessEurope“ ir jos narė Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sveikina siekį suteikti Europai daugiau galimybių atlikti vadovaujamą vaidmenį valdant ekonomiką pasaulio mastu ir kuri bus grindžiama stipresniu tarptautinio euro vaidmens ir ES finansų rinkos infrastruktūrų atsparumo plėtojimu.

„Sveikintina, kad Europos Komisijos komunikatas koncentruojasi į tai, nuo ko šiandien priklauso ES ekonominis atsigavimas po pandemijos bei konkurencingumas. Naujoje strategijoje išties nemažai dėmesio skiriama Žaliojo kurso įgyvendinimo aspektams“, – sako LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius.

Pirmajame strategijos ramstyje numatyta, kad ateinančiais metais pagal priemonę „Next Generation EU“ išleidus aukštos kokybės obligacijas eurais, gerokai sustiprės ES kapitalo rinkos ir padidės ne tik jų likvidumas, bet ir euro patrauklumas investuotojams. Strategijoje numatoma, kad Europos Komisija sieks skatinti naudoti žaliąsias obligacijas kaip investicijų į energetiką finansavimo priemones, kurios yra būtinos, norint pasiekti 2030 m. energetikos ir klimato srities tikslus. 30 % visų obligacijų pagal priemonę „Next Generation EU“ Europos Komisija išleis žaliųjų obligacijų forma. Europos Komisija taip pat ieškos galimybių išplėsti ES apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemos vaidmenį, kad užtikrintų kuo didesnį jos poveikį aplinkai ir paremtų apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemos veiklą ES.

Antruoju strategijos ramsčiu numatoma toliau plėtoti ES finansų rinkos infrastruktūras ir didinti jų atsparumą, taip pat ir trečiųjų šalių eksteritorialiam sankcijų taikymui; trečiuoju ramsčiu – toliau skatinti vienodą pačios ES sankcijų įgyvendinimą ir vykdymo užtikrinimą.

Nuoroda į strategiją.

Susijusios naujienos

Keičiasi Lietuvos pramonininkų konfederacijos administrac...

2024 02 19
Admin Ajax

„BusinessEurope“ tyrimas rodo būtinybę skubiai reformuoti...

2024 02 13
Nick Abrams Ftkfx3xzicc Unsplash

Verslo nerimas dėl Europos vidaus rinkos integracijos: „p...

2024 01 18
European Union Business Concept, Financial Charts And Graphs
Archyvas, BusinessEurope, Finansai, lpk, Pranešimai žiniasklaidai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[2114],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, BusinessEurope, Finansai, lpk, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="501">

Įrašykite paieškos frazę: