Lpk Logo Lt

Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimai 2022: prasideda paraiškų teikimas

2022 09 07

Baltijos-Amerikos laisvės fondas (BAFF) ir JAV ambasada Lietuvoje kartu su Inovacijų agentūra skelbia kvietimą teikti paraiškas 2022 m. Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimui. Siekiama išskirti ir atkreipti dėmesį į Lietuvos ir JAV bendradarbiavimą, kartu kuriamus sprendimus ir inovacijų dėka sprendžiamas problemas įvairiose srityse, įskaitant mokslą, technologijas ir verslą.

„Šiais metais JAV ir Lietuva švenčia diplomatinių ryšių bei turtingų, daugialypių santykių, kuriuos per tą laiką užmezgėme, šimtmečio sukaktį. Inovacijos yra mūsų šalių ekonominių ryšių pagrindas, o Inovacijų apdovanojimai yra vienas iš būdų tai pažymėti. Apdovanojimai ne tik išryškina mūsų novatorių pasiekimus įvairiuose sektoriuose – be visa to jie grindžia kelią ateities galimybėms. Tikiuosi, kad jie įkvėps idėjų ateičiai JAV ir Lietuvos bendradarbiavime bei pagilins mūsų dvišalius santykius ateinantį šimtmetį“, – sako JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas S. Gilchristas.

Pasak Pauliaus Petrausko, Inovacijų agentūros Proveržio sričių departamento vadovo, inovacijos, kuriomis siekiama spręsti pasaulines problemas, skatina Lietuvos ekonomikos proveržį, didina jos atsparumą iššūkiams ir svyravimams. „Telkdamas skirtingų kultūrų atstovus, tarptautinis bendradarbiavimas padeda naujoms idėjoms virsti sėkmingais projektais“, – sako P.Petrauskas.

Šie apdovanojimai skirti paskatinti organizacijas ir asmenis, aktyviai veikiančius inovacijų srityje – ar tai būtų moksliniai tyrimai, ar sprendimai verslui. „Turime išties daug puikių tokių projektų pavyzdžių, todėl kviečiame pildyti paraišką ir juos pristatyti“, – ragina P. Petrauskas.

Apdovanojimų ceremonijoje, kuri vyks 2022 m. spalio 20 d., didysis 10 000 Eur apdovanojimas bus įteiktas pareiškėjui, kuris, bendradarbiaudamas su partneriais JAV, sukūrė inovatyvų, moksliniais tyrimais grįstą sprendimą. Antra geriausia pripažinta iniciatyva bus apdovanota 5 000 Eur prizu, o projektas, kuris prisideda prie sprendimų ir teigiamo pokyčio socialinėje ar aplinkosaugos srityje, pelnys atskirą įvertinimą už socialinį poveikį. Piniginių prizų steigėjas – Baltijos-Amerikos laisvės fondas (BAFF).

Pretendentai į apdovanojimus turi galimybę konsultuotis su Inovacijų agentūros projekto „InterInoLT“ ekspertu Giedriumi Janušausku. G. Janušauskas padės tobulinti teikiamas paraiškas ir suteiks informacijos apie pagrindines inovacijų diegimo sritis, įskaitant partnerių paiešką užsienyje ar galimybes tapti tarptautinių programų dalimi.

Teikti paraiškas gali Lietuvos fiziniai asmenys, taip pat įmonės, akademinės įstaigos ar kitos organizacijos. Be to, įvertinimui už socialinį poveikį galima nominuoti ne tik save ar savo atstovaujamą organizaciją, bet ir kitas nusipelniusias organizacijas / iniciatyvas.

Paraiškas galima teikti nuo š. m. rugsėjo 5 d. iki rugsėjo 23 d.

Paraiškos formą ir daugiau informacijos apie sąlygas galite rasti čia.

Parengta įgyvendinant iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų finansuojamą projektą „InterInoLT“. Projekto Nr. 01.2.1-LVPA-V-842-01-0008. Plačiau apie projektą skaitykite čia.

 

Susijusios naujienos

LPK pagerbė nusipelniusius KPA įmonių vadovus

2024 04 12
0e2a0178

Keičiasi Lietuvos pramonininkų konfederacijos administrac...

2024 02 19
Admin Ajax

Pristatytas ES valstybių inovacijų ir techninės pažangos ...

2023 12 15
20231212 231859
Apdovanojimai, Archyvas, inovacijos, LPK nariams aktualu, Pranešimai žiniasklaidai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[1622],"category_name":"Naujienos","tag":"Apdovanojimai, Archyvas, inovacijos, LPK nariams aktualu, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="500">

Įrašykite paieškos frazę: