Lpk Logo Lt

Lietuvoje steigiami CERN technologijų verslo inkubatoriai

2019 07 03

Liepos 3 d. pasirašyta ir įsigaliojo Lietuvos ir  CERN sutartis dėl dviejų CERN technologijų verslo inkubatorių Vilniuje ir Kaune steigimo. Sutartį pasirašė Ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius ir CERN Finansų ir žmogiškųjų išteklių direktorius Martin Steinacher.

Lietuvos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas, dalyvavęs pasirašant susitarimą CERN, pažymėjo, kad iki šiol CERN technologijų verslo inkubatoriai buvo įsteigti tik devyniose CERN valstybėse narėse. Lietuva, 2018 metų pradžioje tapusi asocijuotąją CERN nare,  bus dešimtoji šalis, kurios verslui atsiveria unikali galimybė pasinaudoti CERN naujausiais išradimais ir juos pritaikyti praktikoje. CERN verslo inkubatoriai pirmą kartą steigiami asocijuotojoje narėje.

Vilniaus Saulėtekio slėnyje ir Kauno Mokslo ir technologijų parke steigiami CERN verslo inkubatoriai bus pirmi Vidurio bei Rytų Europoje, todėl turės didelę reikšmę viso regiono mokslo ir verslo vystymuisi. Verslo inkubatorių veiklą organizuos ir administruos Lietuvos inovacijų centras (LIC), kurio vieni iš dalininkų yra Lietuvos pramonininkų konfederacija. Gegužės 15 d. LIC vadovas Mantas Vilys pradėjo eiti Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovo pramonės įmonių ryšiams su CERN (Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacija) pareigas.

Atsižvelgiant į verslo poreikius Lietuvoje, Lietuvos atstovas ryšiams su CERN teiks integruotas paslaugas, padedančias Lietuvos įmonėms tapti partneriais CERN vykdomose plėtros iniciatyvose, tiekiant CERN Lietuvoje pagamintus produktus bei paslaugas, sukurtus sprendimus bei technologijas.

Lietuva praėjusiais metais pirmoji iš Baltijos šalių buvo priimta į CERN asocijuotąja nare. Tai leidžia mūsų šalies mokslininkams dalyvauti CERN mokslinių tyrimų programose, vystyti inovatyvias verslo įmones, plėsti Lietuvos pramonės potencialą, mokytojams – tobulinti kvalifikaciją fizikos srityje, o jauniesiems mokslininkams – stažuotis šioje vienoje didžiausių ir pažangiausių pasaulyje mokslo organizacijų.

Susijusios naujienos

Keičiasi Lietuvos pramonininkų konfederacijos administrac...

2024 02 19
Admin Ajax

Startavo KURSUOK.lt: verslas sveikina ir viliasi didesnės...

2024 01 26
Andrew Neel Qlqnalpe0ra Unsplash

Pristatytas ES valstybių inovacijų ir techninės pažangos ...

2023 12 15
20231212 231859
Archyvas, CERN, inovacijos, lpk, Pranešimai žiniasklaidai, Švietimas ir mokslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[2612],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, CERN, inovacijos, lpk, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, \u0160vietimas ir mokslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="500">

Įrašykite paieškos frazę: