Lpk Logo Lt

Lietuvė pirmą kartą išrinkta Europos metų klasterio koordinatore

2022 10 04

Kristina Šermukšnytė-Alešiūnienė, Lietuvos pramonininkų konfederacijos Agromaisto ir bioekonomikos komiteto pirmininkė, Lietuvos klasterių tinklo „KlasterLT“ ir „AgriFood Lithuania“ direktorė metinėje Europos klasterių konferencijoje Prahoje išrinkta „Europos metų klasterio koordinatore 2022“ (angl. European Cluster Manager of the Year). Šį apdovanojimą skiria ir nugalėtojus išrenka Europos Komisija drauge su visos Europos klasterius vienijančia organizacija (ang. European Cluster Collaboration Platform). 

Europoje yra daugiau nei 1 000 klasterių (Lietuvoje jų yra apie 50), juose veikiančiose įmonėse dirba net 25 proc. visų ES darbuotojų, o į juos susibūrę 70 proc. MVĮ mūsų žemyne. Net 8 iš 10 klasterių prisideda prie spartesnės verslo skaitmenizacijos, o 60 proc. visų klasterių inovatyvia veikla skatina sėkmingą žaliosios transformacijos įgyvendinimą. Iki šiol nežinojusiems, kas yra klasteris, galima trumpai apibendrinti, kad tai – įmonių ir mokslo ar studijų institucijų bei kitų subjektų partnerystė, kurios nariai veikdami kartu siekia padidinti sukuriamą pridėtinę vertę.

Įveikti Europos verslo pasaulyje žinomi vardai

Europos Komisija, įvertinusi rekordinį pretendentų į Europos metų klasterių koordinatorius skaičių, išskyrė tris stipriausius klasterių vadovus Europoje. Lemiamas balsas buvo patikėtas Europos klasterių bendruomenės nariams, kurie išrinko nugalėtoją. Be Lietuvos klasterių tinklo „KlasterLT“ ir „AgriFood Lithuania“ klasterio direktorės K. Šermukšnytės-Alešiūnienės komisija tarp trijų finalininkų taip pat išrinko Europos geležinkelių klasterių asociacijos viceprezidentę italę Veronicą Eleną Bocci ir Katalonijos vandens partnerystės klasterio vadovą ispaną Xavierą Amoresą Bravo.

Lietuvos klasteriai nori didesnio dialogo su valdžia

„Galime pasidžiaugti, kad matomas spartus efektyviai veikiančių klasterių, kurie svariai prisideda prie Lietuvos BVP augimo, inovacijų bei skaitmenizacijos sprendimų diegimo, skaičiaus Lietuvoje augimas. Klasterių indėlis matomas ir kitose mūsų visuomenei be galo svarbiose srityse tokiose kaip darbo vietų kūrimas, verslo tinklų stiprinimas bei prioritetinių valstybės sumaniosios specializacijos tikslų įgyvendinimas. Jų vaidmuo tapo ypač svarbus regionų ekonominiam ir socialiniam vystymuisi. Džiugu, kad šie pasiekimai yra matomi visoje Europoje. Vis dėlto, nepaisant visų šių aplinkybių, Lietuvoje klasteriai vis dar nesulaukia pakankamo politikos formuotojų dėmesio. Mums trūksta aiškaus valstybės apsisprendimo, kokius klasterius mes norime matyti, kaip turėtume juos vertinti ir kur galėtume efektyviausiai išnaudoti jų potencialą pokyčiams kurti. Tam mums reikėtų aktyvesnio politikos kūrėjų įsitraukimo ir bendradarbiavimo su klasterių bendruomene. Tai mums visiems kartu leistų sukurti vieningą Lietuvos klasterių kelrodį“, – teigė metų Europos klasterio koordinatore pripažinta K. Šermukšnytė-Alešiūnienė.

Susijusios naujienos

Keičiasi Lietuvos pramonininkų konfederacijos administrac...

2024 02 19
Admin Ajax

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707
Agromaisto ir bioekonomikos komitetas, Archyvas, Europos Komisija, klasteriai, LPK narių naujienos, Pranešimai žiniasklaidai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[1597],"category_name":"Naujienos","tag":"Agromaisto ir bioekonomikos komitetas, Archyvas, Europos Komisija, klasteriai, LPK nari\u0173 naujienos, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: