Lpk Logo Lt

Lietuva ir Danija išnaudojo dar ne visas ekonominio bendradarbiavimo galimybes

2016 09 23

Pastaruoju metu augant Lietuvos eksporto skaičiams į Skandinaviją, vis daugiau dėmesio skiriama verslo ryšių su Šiaurės kaimynėmis stiprinimui. Danija – itin svarbi Lietuvos prekybos partnerė ir antra pagal Lietuvos prekybą su Skandinavija. Minint diplomatinių ir verslo santykių tarp Danijos ir Lietuvos 25-erių metų atkūrimo jubiliejų, abiejų šalių verslas įsipareigoja stiprinti bendradarbiavimą ir ateityje geriau išnaudoti potencialą eksporto, paslaugų centrų kūrimo ir gamybos perkėlimo srityse.

„Glaudūs ekonominiai ryšiai su Danija neša abipusę naudą. Pastarąjį ketvirtį amžiaus ekonominiai ir verslo ryšiai tarp Danijos ir Lietuvos buvo labai aktyvūs ir sėkmingi. Tęstinė partnerystė leidžia vystyti dvišales verslo iniciatyvas, prisidėti prie ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo tiek Danijoje, tiek ir Lietuvoje“, – sako Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) viceprezidentas Arūnas Laurinaitis.

Tęstinė partnerystė leidžia vystyti dvišales verslo iniciatyvas, prisidėti prie ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo tiek Danijoje, tiek ir Lietuvoje.

Prekybos apyvarta tarp Danijos ir Lietuvos pernai siekė daugiau nei 1 mlrd. eurų, o per pastaruosius šešerius metus prekybos apimtys padidėjo 42 proc. Auga tiek Lietuvos eksportas į Daniją, tiek Danijos eksportas į Lietuvą. Šiuo metu Danija užima antrą vietą pagal Lietuvos prekybą su Skandinavija, jai tenka penktadalis visų Lietuvos ir Skandinavijos valstybių prekybos apimčių.

LPK gali pasidžiaugti sėkmingu bendradarbiavimu su Danijos pramonininkų konfederacija (DI). Pasak A.Laurinaičio, dėl daugelio Europos teisėkūros klausimų mus vienija vieningos pozicijos, ketinama ir toliau vienyti pajėgas sprendžiant svarbius Europos pramonei svarbius klausimus. Taip pat LPK ketina stiprinti bendradarbiavimą su DI organizaciniais klausimais – jau vykdomos konsultacijos dėl paslaugų savo nariams plėtros, planuojama stiprinti bendradarbiavimą eksporto plėtros klausimais.

DI turi itin gerai išvystytas eksporto plėtros paslaugas bei užsienio atstovybių tinklą, kuriuo sudaromos galimybės pasinaudoti ir Lietuvos verslui. Taip pat planuojama pasinaudoti esamu potencialu, pritraukiant Danijos investicijas į Lietuvą.

„Nors Skandinavijos regionui tenka daugiau nei trečdalis tiesioginių investicijų Lietuvoje, tačiau pagal investicijų apimtis Danija nusileidžia norvegams ir švedams. Matome neišnaudotas galimybes dar labiau padidinti Danijos verslo investicijas į gamybą Lietuvoje tokiuose segmentuose kaip automobilių detalių gamyba, metalų apdirbimas, elektronika“, – teigia LPK viceprezidentas.

Sparčiai augant investicijoms į paslaugų centrus Lietuvoje, šiame sektoriuje taip pat egzistuoja reikšmingas potencialas Danijos investicijoms Lietuvoje, tokiose segmentuose kaip žmogiškųjų išteklių valdymas, apskaitos paslaugos, inžinerijos paslaugos, finansinės ir teisinės paslaugos.

„Galiausiai pastebime, kad dėl technologinės pažangos, augančios gamybos efektyvumo Europoje bei dėl sparčiai kylančių darbo kaštų besivystančiose rinkose, Europos gamintojai pradeda kelti gamybos procesus atgal į Europos Sąjungą. Lietuva turi gerus šansus perimti dalį tokios „grįžtančios“ gamybos pas save“, – sako A.Laurinaitis.

Susijusios naujienos

Vidmantas Janulevičius. Laukti negalima mažinti…

2024 04 08
Jose Martin Ramirez Carrasco 45sjajsjarq Unsplash

Vidmantas Janulevičius. O ar jums paaugo atlyginimas? Lai...

2024 04 04
Robert Anasch Wnp7qnhhtyw Unsplash

E. Stonkutė: Kinijos iššūkis Europai

2024 03 27
Egle Stonkute 2 Scaled 1
Archyvas, Danija, ekonomika, Prekyba, Tarptautiniai santykiai, Verslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[3577],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Danija, ekonomika, Prekyba, Tarptautiniai santykiai, Verslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="502">

Įrašykite paieškos frazę: