Lpk Logo Lt

Lietuva ir Armėnija stiprins bendradarbiavimą inovacijų ir technologijų srityse

2023 04 20

Balandžio 19 d. Vilniuje įvyko Lietuvos ir Armėnijos verslo forumas. Forumo dalyvius pasveikino Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir Lietuvoje su verslo delegacija viešėjęs Armėnijos vadovas Vaagnas Chačaturianas.

Forume taip pat pasisakė ir susitarimą dėl bendradarbiavimo technologijų ir inovacijų srityse pasirašė Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė ir Armėnijos aukštųjų technologijų pramonės ministras Robertas Khachatryanas.

LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius su Armėnijos gamintojų ir verslininkų sąjungos viceprezidentu Armenu Martirosianu pasirašė susitikimo protokolą dėl abiejų organizacijų tolesnio bendradarbiavimo plėtojant dvišalius verslo ryšius.

„Taip jau sutapo – tiesioginiai skrydžiai tarp Vilniaus ir Jerevano vos prieš porą savaičių, deja, buvo panaikinti, bet siekiame ir toliau stiprinti ekonominį bendradarbiavimą su Armėnija. Galima pasidžiaugti, kad dvišalės prekybos prekėmis ir paslaugomis augimas pernai buvo itin spartus ir pasiekė 170 mln. eurų, t. y. 4 kartus daugiau nei 2021 m. Puiku, bet norim ir galim daugiau, ypač kalbant apie ilgalaikę abiejų šalių ekonominės partnerystės skatinimą technologijų ir inovacijų srityse – kur ir yra dedamas šio forumo akcentas“, – sakė V. Janulevičius.

Lietuvos įmonės gali teikti skaitmeninius sprendimus Armėnijos transporto įmonėms, mažmenininkams ir bankams, kurti ir įgyvendinti vandentvarkos projektus, pasiūlyti modernias technologijas žemės ūkyje ir maisto gamyboje, taip pat šiuolaikinių statybos technologijų taikymą, modernių technologijų produktus atsinaujinančiosios energijos gamybos ir saugojimo srityje, IT taikomąsias programas, skirtas efektyviam energijos išteklių naudojimui ir t.t.

Forume vyko individualių susitikimų (B2B) sesijos, užsimezgė nauji kontaktai tarp abiejų šalių verslininkų, dirbančių maisto produktų gamybos ir prekybos, informacinių technologijų, farmacijos, lėktuvų remonto, energetikos, statybų, turizmo, regionų plėtros srityse.

(LR Prezidento kanceliarijos nuotraukos)

 

Susijusios naujienos

Pasirašytas bendradarbiavimo sutarimas su Abu Dabio Preky...

2024 07 08
Image

Pristatytas ES valstybių inovacijų ir techninės pažangos ...

2023 12 15
20231212 231859

LPK jungiasi prie iniciatyvos Ukrainos verslo plėtrai ir ...

2023 12 06
Lt Ua Mou (1)
Archyvas, Armėnija, bendradarbiavimas, Forumas, inovacijos, Pranešimai žiniasklaidai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[1459],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Arm\u0117nija, bendradarbiavimas, Forumas, inovacijos, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="500">

Įrašykite paieškos frazę: