Lpk Logo Lt

Kviečiame užpildyti Europos Komisijos klausimyną dėl Kinijos rinkos ekonomikos statuso

2016 03 25

Europos Komisija šiuo metu vykdo konsultacijas dėl dempingo arba subsidijavimo nustatymo metodo pakeitimo, taikomo atliekant prekybos apsaugos tyrimus dėl Kinijos. Parengtas klausimynas, skirtas plačiajai visuomenei bei pramonės ir verslo įmonėms bei asociacijoms.

Pagal Kinijos stojimo į PPO protokolą,  PPO narėms suteikta galimybė atliekant antidempingo ir antisubsidijų tyrimus nelaikyti Kinijos rinkos ekonomikos šalimi.

Tačiau tam tikros nuostatos, susijusios su kainos palyginamumu nustatant subsidijas ir dempingą, nustos galioti 2016 m. gruodžio 11 d. Todėl nustojus galioti atitinkamoms Kinijos stojimo į PPO nuostatoms, ES turės apsispręsti dėl tolesnių veiksmų ir pasirinkti vieną iš galimybių:

  • nekeisti ES teisės aktų;
  • pakeisti PAP antidempingo skaičiavimo metodą netaikant papildomų priemonių;
  • pakeisti PAP antidempingo skaičiavimo metodą kartu taikant papildomas priemones.

Jei būtų pasirinkta antra ar trečia galimybė ir Kinija bei kitos PPO narės būtų išbrauktos iš pagrindinio ES antidempingo reglamento 2 straipsnio 7 dalies b punkto, toms šalims būtų nebegalima taikyti panašios šalies dempingo skirtumo apskaičiavimo metodo.  Dėl to dempingo skirtumai vidutiniškai sumažės, nes taikant standartinį metodą paprastai neatsižvelgiama į likusius Kinijos ekonomikos ir (arba) kitų ne rinkos ekonomikos šalių iškraipymus. Dėl šių mažesnių skirtumų ES prekybos apsaugos priemonės gali tapti mažiau veiksmingos, t. y. į ES rinką toliau būtų importuojami produktai dempingo kainomis, būtų daromas neigiamas poveikis ES pramonės gamybai ir galiausiai iškiltų grėsmė darbo vietoms.

Kadangi  sprendimas dėl ES antidempingo reglamento pakeitimo dėl Kinijos gali turėti didelės įtakos nemažai daliai Lietuvos įmonių, Lietuvos pramonininkų konfederacija kviečia aktyviai dalyvauti atsakant į klausimyne pateiktus klausimus.

Konsultacijų rezultatai bus įtraukti į šiuo metu Europos Komisijos rengiamą poveikio vertinimą ir svariai prisidės suformuojant Komisijos poziciją dėl galimo teisės aktų pakeitimo.

Klausimyną (taip pat ir lietuvių kalba) rasite ČIA

Atkreipiame jūsų dėmesį, kad klausimyną užpildyti reikia iki balandžio 20 d.

Jeigu turėtumėte sunkumų užpildant klausimyną, prašome kreiptis el.p. gintaras.morkis@archyvas.lpk.lt.

Susijusios naujienos

LPK priesakai ir palinkėjimai Lietuvoje išrinktiems Europ...

2024 06 10
Lietuvos PramonininkŲ Konfederacijos Priesakai Ir PalinkĖjimai Lietuvoje IŠrinktiems Europos Parlamento Nariams 2024–2029 MetŲ Kadencijai (presentation)

Balsuokime už vieningą, demokratinę, konkurencingą, ekono...

2024 06 05
Web

Tarptautinėje konferencijoje Vilniuje diskutuota apie efe...

2024 05 07
Img 1023
Archyvas, ES, Kinija, LPK narių naujienos, Prekyba, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[3785],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, ES, Kinija, LPK nari\u0173 naujienos, Prekyba, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="505">

Įrašykite paieškos frazę: