Lpk Logo Lt

Kviečiame dalyvauti seminare „Lietuvos ir Kinijos ekonominio bendradarbiavimo perspektyvos“

2015 11 15

Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) š.m. lapkričio 21–26 dienomis rengia verslo misiją į Kiniją, kuri vyks Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus vizito į Kiniją metu.

Verslo misijos metu planuojama aplankyti Pekino, Sudžou ir Šanchajaus miestus, susitikti su valstybės ir vietos valdžios institucijų pareigūnais, prekybos namų atstovais bei verslo įmonėmis. Jeigu susirinks pakankamas verslo misijos dalyvių skaičius, kelionė bus organizuojama užsakomuoju skrydžiu.

Rengiantis šiai misijai, LPK kartu su Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija ir Užsienio reikalų ministerija (URM) organizuoja informacinį seminarą „Lietuvos ir Kinijos ekonominio bendradarbiavimo perspektyvos“. Seminaro metu URM Išorinių ekonominių santykių departamento ir LPK atstovai pristatys verslo misijos programą, verslo galimybes Kinijoje, planuojamus tolimesnius valstybės institucijų ir LPK Lietuvos ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo su Kinijos Respublika Verslo tarybos darbus. Tai puiki galimybė aptarti rūpimus klausimus apie Kinijos rinką.

Seminaras vyks š.m. spalio 13 d. 10.00 val. LPK Didžiojoje salėje (A.Vienuolio g. 8, IV a.). Maloniai kviečiame dalyvauti. Į seminarą kviečiame registruotis el. paštu zilvinas@archyvas.lpk.lt.

***

2014 m. pagal prekybos apyvartą Kinija buvo 18-ta didžiausia Lietuvos prekybos partnerė, o bendra Lietuvos-Kinijos prekybos apyvarta siekė 768 mln. EUR. Pastaruoju metu fiksuojamas reikšmingas abipusių prekybos srautų padidėjimas: per pastaruosius penkerius metus Lietuvos-Kinijos prekybos apyvarta išaugo 68 proc., tame tarpe Lietuvos eksportas į Kiniją išaugo 3,7 karto, o Kinijos eksportas į Lietuvą padidėjo 54,8 proc. 2014 m. Lietuvos eksporto apimtys į Kiniją siekė 102 mln. EUR, tuo tarpu Kinijos eksporto į Lietuvą apimtys sudarė 666 mln. EUR.

2014 m. Lietuvos eksportas į Kiniją sudarė 0,42 proc. viso Lietuvos eksporto (26-a vieta). Perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių ir paslaugų importui į Kiniją: mediena ir medienos derbiniai, vaisiai, chemijos pramonė, pieno produktai, baldai, drabužiai, reklamos paslaugos, logistikos paslaugos, lazeriai. Perspektyviausi sektoriai paslaugų eksportui į Kiniją plėsti: turizmas, verslo paslaugos, IT paslaugos. 2014 m. Lietuvos importas iš Kinijos sudarė 2,52 proc. viso Lietuvos importo (13-a vieta).

2014 m. Kinijos investicijos Lietuvoje siekė 3,87 mln. eurų. Kinijos įmonės Lietuvoje daugiausiai investavo į didmeninę ir mažmeninę prekybą, profesinę, mokslinę ir techninę veiklą, privataus nekilnojamojo turto pirkimą ir pardavimą. 2014 m. Lietuvos investicijos Kinijoje siekė 8,28 mln. eurų. Lietuvos įmonės Kinijoje daugiausiai investavo į apdirbamąją gamybą.

Susijusios naujienos

V. Janulevičius: Kas atsitiko su Estija ir kokias pamokas...

2024 02 06
Woman Writing In A Notebook

V. Janulevičius: Kodėl ne tik per Kalėdas vertėtų galvoti...

2023 12 29
Eugene Zhyvchik Bbnd3wfwg0i Unsplash

E. Stonkutė: Ką šiais metais laiške Kalėdų Seneliui norėt...

2023 12 19
Luann Hunt R6r8jxhtwik Unsplash
Archyvas, ekonomika, Eksportas, Kinija, Renginių anonsai, Verslas, Verslo misijos, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[3930],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, ekonomika, Eksportas, Kinija, Rengini\u0173 anonsai, Verslas, Verslo misijos, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="500">

Įrašykite paieškos frazę: