Lpk Logo Lt

Įvyko XI-asis Lietuvos–Baltarusijos ekonomikos forumas

2015 06 10

Birželio 8-9 d. Marijampolėje vykusiame Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) kartu su partneriais organizuotame XI-tajame Lietuvos-Baltarusijos ekonomikos forume pagrindinis dėmesys buvo skirtas transporto ir logistikos, finansų ir bankų paslaugų, žemės ūkio ir maisto pramonės sričių sektoriams. Lietuvos ir Baltarusijos valstybinių institucijų ir verslo atstovai diskutavo apie galimybes stiprinti dvišalę prekybą, plėsti bendradarbiavimą investicijų, turizmo ir kitose srityse.

Diskusijų metu buvo pažymėta, kad Lietuva ir Baltarusija tampa ekonominiu tiltu tarp Europos Sąjungos (ES) ir Nepriklausomų valstybių sandraugos (NVS) – auga tarpusavio prekyba ir investicijos, didėja tranzitinių krovinių srautas. Pabrėžta, kad finansų sektorius tiek Lietuvoje, tiek Baltarusijoje iki šiol yra atsiribojęs valstybinėmis sienomis, todėl menkas bendradarbiavimas, skirtingas reglamentavimas, tarpusavio užtikrinimo priemonių nepripažinimas – yra didžiausi šios dienos iššūkiai, kuriuos reikia spręsti, kad nebūtų stabdomas vis labiau įsibėgėjantis ekonominis traukinys. Finansinių instrumentų priartinimas prie įmonių, nepriklausomai kurioje valstybėje ji registruota, – tai yra problema, kurios sprendimams šiandien yra žengiami pirmieji realūs žingsniai. Forumo metu sutarta dėl konkrečių sprendimų, padėsiančių sumažinti rizikas naudojantis Lietuvos –Baltarusijos ekonominiu koridoriumi.

Forume aptartos transporto sektoriaus ir logistikos paslaugų plėtros galimybės ir konkretūs projektai – Šilko kelias į Kiniją ir kt. Kalbėta ir apie Lietuvos vežėjų Baltarusijoje patiriamas problemas ir konkrečius žingsnius joms spręsti.

Baltarusijos pusė pabrėžė ne tik Lietuvos įmonių investicijų Baltarusijoje svarbą, bet kartu su investicijomis ateinančios patirties ir technologijų naudą. Kaip vienas iš pavyzdžių buvo paminėta „Arvi“, per mažiau kaip metus pastačiusi utilizacijos gamyklą, o dabar statančią pašarų gamyklą. Akcentuotas Baltarusijos verslo susidomėjimas Lietuvos turimomis naujausiomis gyvulininkystės technologijomis.

Forumo dalyviai pažymėjo, kad Lietuvos ir Baltarusijos prekybiniai ir ekonominiai santykiai turi gilias  tradicijas – Baltarusija daugelį metų yra viena svarbiausių Lietuvos prekybos partnerių. Per pastaruosius 10 metų Lietuvos-Baltarusijos prekybos apimtys išaugo 3,5 karto, Lietuvos eksportas į Baltarusiją išaugo 4 kartus, o Baltarusijos į Lietuvą – 3 kartus. Didžiausią prekybos apyvartos dalį sudarė maisto produktai, metalai, elektronika ir transporto segmentai.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2014 metais prekybos apyvarta tarp Lietuvos ir Baltarusijos siekė 1881,2 mln. eurų. 2014 metais Lietuvos eksportas į Baltarusiją sudarė 1137,5 mln. eurų, o Lietuvos importas iš Baltarusijos siekė 743,7 euro. 2014 metais tiesioginės Baltarusijos investicijos Lietuvoje sudarė 26,53 mln. eurų ir, palyginti su 2013 metais, sumažėjo 59 procentais. 2014 metais tiesioginės Lietuvos investicijos Baltarusijoje siekė 62,61 mln. eurų ir, palyginti su 2013 metais, padidėjo 1 procentu. Per pastaruosius penkerius metus augo į Lietuvą iš Baltarusijos atvykstančių turistų skaičius. 2014 metais, palyginti su 2013 metais, Baltarusijos turistų skaičius Lietuvoje padidėjo 16 procentų.

XI-ajame forume dalyvavo Lietuvos Respublikos Ūkio ministras Evaldas Gustas, Susisiekimo viceministras Algis Žvaliauskas, Baltarusijos Respublikos Ekonomikos ministras Vladimir Zinovskij, Susisiekimo viceministras Evgenij Rogačiov, Žemės ūkio viceministras Igor Brylo,  Nacionalinės investicijų ir privatizacijos agentūros direktorė Natalja Nikandrova ir daugiau nei 100 Lietuvos ir Baltarusijos verslo įmonių bei asociacijų.

Susijusios naujienos

LPK priesakai ir palinkėjimai Lietuvoje išrinktiems Europ...

2024 06 10
Lietuvos PramonininkŲ Konfederacijos Priesakai Ir PalinkĖjimai Lietuvoje IŠrinktiems Europos Parlamento Nariams 2024–2029 MetŲ Kadencijai (presentation)

Balsuokime už vieningą, demokratinę, konkurencingą, ekono...

2024 06 05
Web

Lietuvos ir Kazachstano transporto verslo atstovai siekia...

2024 05 17
Img 8325
Archyvas, Baltarusija, ekonomika, Eksportas, ES, maisto pramonė, NVS, Pranešimai žiniasklaidai, Prekyba, Transportas, Visos naujienos, Žemės ūkis"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[4047],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Baltarusija, ekonomika, Eksportas, ES, maisto pramon\u0117, NVS, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Prekyba, Transportas, Visos naujienos, \u017dem\u0117s \u016bkis","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="510">

Įrašykite paieškos frazę: