Lpk Logo Lt

Įvyko Lietuvos pramonininkų konfederacijos metinė konferencija

2015 06 19

Birželio 18 d. Anykščiuose  įvyko Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) metinė konferencija, kurioje konfederacijos nariams buvo pristatytos svarbiausios LPK veiklos kryptys, pasiekti rezultatai ir identifikuoti klausimai, kuriuos LPK kartu su Vyriausybe ir kitomis institucijomis turėtų spręsti siekiant užtikrinti palankias sąlygas verslui ir stiprinti pramonės konkurencingumą.

Pasak LPK prezidento Roberto Dargio, 2014-2015 metai Lietuvai ir jos pramonės sektoriui buvo naujų išbandymų ir galimybių metas. Šis laikotarpis (nuo 2014 m. birželio mėn. iki 2015 m. birželio mėn.) buvo labai sudėtingas ir įtakotas bendros geopolitinės situacijos, įvestų sankcijų ir embargo. Pramonė aktyviai ieškojusi naujų užsienio rinkų pamažu atsigauna, o LPK numato stiprinti verslo tarybų veiklą, o konkretindama pagalbą įmonėms, ypatingą dėmesį skirti įmonių kontaktų užmezgimui ir įtvirtinimui prioritetinėse rinkose. Akivaizdi pažanga, siekiant optimizuoti pagalbą verslui,   yra matoma daugelyje verslo tarybų veikloje. Verslo tarybos taps pagrindiniais dvišalio ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo su Baltarusija, Kazachstanu, Rusijos Federacija ir Ukraina stiprinimo instrumentais Lietuvoje. Jau surengti Lietuvos-Baltarusijos ekonomikos forumai Mogiliove ir Baltarusijoje, planuojamas Lietuvos-Ukrainos ekonomikos forumas. Įvyko verslo misijos į Armėniją ir Kazachstaną, planuojamos – į Ukrainą, Kiniją, Indoneziją,  Azerbaidžaną ir Omaną.

R.Dargis informavo, kad 2014 m. lapkričio mėn. LPK pasirašė susitarimo memorandumą  su Danų pramonininkų konfederacija (Dansk Industri) dėl ilgalaikės organizacijų partnerystės bei pagalbos atstovaujant narių interesams užsienio rinkų paieškose. Susitarimas leis LPK nariams pasinaudoti konkrečiu danų  įdirbiu eksporto rinkų paieškose. Lietuvos verslas su danų įmonėmis galės naudotis Dansk Industri nariams teikiamomis paslaugomis, suteikiant pagalbą eksporto, investicijų, partnerių paieškos, biuro užsienyje (Kinijoje, Rusijoje, Brazilijoje, Meksikoje, Afrikoje, Indijoje) klausimais. LPK prezidentas akcentavo būtinybę  labai aiškiai apsibrėžti prioritetinių eksporto rinkų sąrašą, o  „ėjimą į šias rinkas“ stiprinti  valstybės politine parama. Kaip pavyzdys buvo pateikta Danija, turinti  5 jas dominančias prioritetines rinkas, kurioms skiria pagrindinį dėmesį –  Kinija, Rusija, Meksika, Brazilija, Tanzanija, o  Lietuvos oficialus prioritetas – 27 valstybės.

„Globalaus pasaulio procesai tokie spartūs ir taip greitai kinta, kad yra būtinas kitoks požiūris į švietimo sistemą, būtinas visai kito lygmens vykstančių procesų matymas, suvokimas ir gebėjimas adekvačiai reaguoti į pokyčius. Švietimo ir mokslo sistema jau šiandien turi būti pritaikyta prie artėjančių galingų pramonės pokyčių. Tam, kad idėjos būtų įgyvendintos reikia išsilavinusių žmonių, galinčių valdyti ir naudoti turimas ir būsimas technologijas. Pramonės skaitmenizacija jau tapo svarbiausiu pažangos instrumentu, todėl be mokslo ir verslo partnerystės šiuolaikinė pramonės pažanga bus neįmanoma“  – savo kalboje pažymėjo LPK prezidentas.

R.Dargio teigimu, išskirtinį dėmesį LPK skiria ir skirs švietimo ir mokslo klausimams. Jau identifikuotos svarbiausios profesinio mokymo ir aukštojo mokslo problemos, parengtas sprendimų sąrašas ir pradėti rengti teisės aktų projektai. Toliau ketinama vykdyti projektą Misija-karjera (http://misijakarjera.lt/), kurio tikslas sudaryti sąlygas   mokiniams geriau planuoti savo karjerą.

Kalbant apie socialinio modelio įstatymų paketą, pabrėžta būtinybė keisti galiojančią teisinę bazę, kad darbo santykių reguliavimas  ne tik atspindėtų naujoviškus darbo santykius, bet ir būti konkurencingas tarptautiniu mastu.

Konferencijos dalyvius pasveikino Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, kuris akcentavo mokslo ir verslo partnerystės svarbą, inovacijų poreikį, šalies konkurencingumo didino būtinybę bei lankstesnių darbo santykių naudą gyventojams.

Kalbėdamas apie Lietuvos ekonomikos ateitį, premjeras teigė, jog turime būti kūrybingi, inovatyvūs bei konkurencingesni. „Mūsų dinamiškame pasaulyje kūrybingumas, inovacijos ir naujovių diegimas stipriai veikia visų mūsų ekonominę bei socialinę aplinką. Technologijos įgauna vis didesnę įtaką siekiant konkurencinio pranašumo, prisitaikant prie augančių visuomenės poreikių ir rinkos pokyčių“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas A. Butkevičius.

Metinės konferencijos metu „Lietuvos metų eksportuotojo“ apdovanojimai buvo įteikti:  AB „Vakarų laivų gamykla“,   UAB „Norvelita“, UAB „Staticus“,   A. R. Baumilų TŪB „Klasikinė tekstilė“, UAB „ICECO“,  UAB „Aurika“,  AB „Lietuvos geležinkeliai“,  UAB „Philip Morris Lietuva“, UAB „Sicor Biotech“, UAB „Terekas“, UAB „Doleta“, UAB „Duomenų centras“, UAB „Dastra“. Vytauto Andriaus Graičiūno nominacijos laureatais šiais metais tapo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas ir Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos prezidentas Aurimas Palevičius.

Konferencijoje taip pat dalyvavo Kultūros ministras Šarūnas Birutis,  Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis ir Seimo nariai, Anykščių rajono verslo ir kultūros atstovai.

Susijusios naujienos

E. Stonkutė. Kokiomis ekonomikos sąlygomis dirbs ateinant...

2024 07 11
Eglė Stonkutė

„BusinessEurope“ tyrimas: be skubių veiksmų Europos energ...

2024 07 05
Reboot Europe

Vidmantas Janulevičius. Prognozės keičiasi: apsigauna ne ...

2024 06 27
National Cancer Institute 701 Fjcjlaq Unsplash
Algirdas Butkevičius, Apdovanojimai, Archyvas, Baltarusija, Danija, ekonomika, konkurencingumas, Lietuvos metų eksportuotojas, pramonė, Pranešimai žiniasklaidai, skaitmenizacija, Švietimas ir mokslas, Ukraina, Verslas, Visos naujienos, Vyriausybė"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[4045],"category_name":"Naujienos","tag":"Algirdas Butkevi\u010dius, Apdovanojimai, Archyvas, Baltarusija, Danija, ekonomika, konkurencingumas, Lietuvos met\u0173 eksportuotojas, pramon\u0117, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, skaitmenizacija, \u0160vietimas ir mokslas, Ukraina, Verslas, Visos naujienos, Vyriausyb\u0117","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="512">

Įrašykite paieškos frazę: