Lpk Logo Lt

 Įvyko Lietuvos ir Belgijos verslo forumas

2022 10 25

Spalio 25 d., Belgijos karaliaus ir karalienės valstybinio vizito Lietuvoje metu, vyko Inovacijų agentūros, kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), Lietuvos ambasada Belgijoje ir FIT, „AWEX“, „Hub Brussels“ (Belgijos prekybos ir investicijų skatinimo agentūros), organizuotas Lietuvos ir Belgijos ekonomikos forumas. Vilniaus rotušėje vykstančiame Lietuvos ir Belgijos ekonomikos forume dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir  Belgijos Karalius Pilypas.

„Šiandienos forumas liudija tvirtus ir ilgalaikius mūsų šalių ekonominius santykius. Lietuva didžiuojasi atvira ir į eksportą orientuota ekonomika, remiasi savo veržlumu, lankstumu, intelektualiniu smalsumu, sąžiningumu ir svetingumu. Daugelį šių savybių galima atpažinti net seniausiuose mūsų istorijos šaltiniuose“, –  atidarydamas forumą kalbėjo Prezidentas Gitanas Nausėda.

Susitikimo metu LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius atkreipė dėmesį į pastarojo meto krizių poveikį visai Europos ekonomikai, Lietuvos įmonių nerimą dėl Rusijos invazijos į Ukrainą padarinių, besitęsiančio pandemijos poveikio, išaugusių energijos, žaliavų ir gamybos kaštų kainų, pakeistų logistikos maršrutų, trapių tiekimo grandinių bei Kinijos politinės-ekonominės politikos Lietuvos atžvilgiu.

„Rusijos invazija į Ukrainą ir po to sekusios sankcijos destabilizavo padėtį ne tik energetikos sektoriuje, bet ir pramonės bei paslaugų sektoriuose, apribojo mūsų prekybą su kaimyninėmis šalimis. Kinijos taikomos priemonės  prieš Lietuvą taip pat sukėlė problemų eksportuotojams ir tiekėjams“,  – sakė V. Janulevičius.

LPK prezidentas pabrėžė pramonės svarbą Lietuvos ekonomikai. Pasak jo, Lietuva yra pramoninė valstybė, kurioje pramonė sudaro daugiau kaip 20 proc. Lietuvos BVP. Pramonės sektoriuje dirba daugiau kaip 18 proc. visų darbuotojų. Tokia tvirta pramonės bazė visada buvo stabilizuojantis veiksnys per ankstesnes ekonomikos krizes ir pandemijas.

Kalbėdamas apie išmoktas pamokas, LPK prezidentas pasidžiaugė, kad Europa išmoko skaudžias pamokas ir dabar Europa ženklą „Pagaminta Kinijoje“ sparčiai  keičia į „Pagaminta ES“,  tačiau pabrėžė, jog ES šalys susiduria su ekonominiu neapibrėžtumu, ir ragino vyriausybes remti įmones taikant lanksčias ES schemas ir kurti stipresnę, atsparią ir mažiau priklausomą ES ekonomiką.

Diskusijoje dalindamasis įžvalgomis ir požiūriu apie tai, kas šiandien yra svarbiausia abiejų šalių verslui ES teisėkūros darbotvarkėje, V. Janulevičius paminėjo pasienio anglies dioksido mokesčio mechanizmą ir atkreipė dėmesį, kad ES turi toliau siekti Europos žaliojo kurso tikslų įgyvendinimo, tačiau užtikrinti vienodas sąlygas Europos pramonei tiek globaliose rinkose, tiek ES vidaus rinkoje. LPK palankiai įvertino ir EK pasiūlymą įvesti naują ES priemonę, skirtą apsaugoti ES ir jos valstybes nares nuo ekonominės prievartos – Lietuvos patirtis parodė, kad tokia priemonė yra svarbi ir reikalinga tais atvejais, kai trečioji šalis siekia paveikti ES valstybę ir priversti ją keisti savo politiką vienu ar kitu klausimu, įvesdama prekybos apribojimus, kišdamasi į teikimo  grandines ir grasindama kitoms šalims nutraukti bendradarbiavimą. Taip pat paminėjo Reglamentą dėl užsienio subsidijų, iškraipančių ES vidaus rinką, kuriuo siekiama atkurti sąžiningą konkurenciją tarp visų įmonių – tiek Europos, tiek ne Europos – veikiančių vidaus rinkoje. Pasak V. Janulevičiaus, labai svarbu, kad ES institucijos greitu metu priimtų šias teisines priemones ir užtikrintų kuo spartesnį jų įsigaliojimą.

„Esant tokiai padėčiai rinkų diversifikavimas ir glaudesnis ekonominis bendradarbiavimas Europoje mums tampa dar svarbesni. Matome neišnaudotą dvišalio Lietuvos ir Belgijos ekonominio bendradarbiavimo potencialą. Energetikos srityje mes Lietuvoje neturime kito kelio, kaip tik plėtoti atsinaujinančią energetiką, todėl ypatingą dėmesį skiriame bendradarbiavimui su Belgija“, – sakė LPK prezidentas, įžvelgdamas potencialą artimesniam Lietuvos ir Belgijos verslo asociacijų bendradarbiavimui.

 

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Robertas Dačkus

Susijusios naujienos

Lietuvos reikalų tvarkymas Briuselyje: kaip geriau ginti ...

2024 04 17
Photo 2024 04 17 09 42 47

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707
Archyvas, Belgija, Pranešimai žiniasklaidai, Verslo forumas, Visos naujienos, vizitas"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[1588],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Belgija, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Verslo forumas, Visos naujienos, vizitas","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: