Lpk Logo Lt

Informacija verslui dėl koronaviruso

2020 03 15

Dalinamės Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacija verslui dėl koronaviruso

Verslui aktualūs Vyriausybės sprendimai dėl ribojimų ekstremalių situacijų metu

Dėl renginių draudimo nuo 2020 m. kovo 13 d. iki kovo 27 d.:

  • Nuo 2020 m. kovo 13 d. 7.00 val. uždrausta visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje visus tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse organizuojamus sporto, kultūros, laisvalaikio, pramogų bei kitus renginius.
  • Atvirose erdvėse galima organizuoti tik tokius renginius, kuriuose dalyvauja ne daugiau kaip 100 asmenų. Tokiuose renginiuose būtina užtikrinti ypatingas apsaugos sąlygas: atstumas tarp dalyvių – ne mažesnis kaip 1 metras, renginys skirtas ne rizikos grupės (vyresnio amžiaus ar segantiems lėtinėmis ligomis) žmonėms, užtikrinta rankų dezinfekcijos ir rankų higienos galimybė.
  • Profesionalūs sporto renginiai gali būti organizuojami tik be žiūrovų.

Su Vyriausybės patvirtintu protokolu galite susipažinti paspaudę šią nuorodą.

Kavinėms ir valgyklos rekomendacijos, kaip dirbti

Viešojo maitinimo įstaigoms rekomenduojama riboti klientų srautus taip, kad patalpose žmones skirtų ne mažesnis nei vieno metro atstumas. Kaip rodo gerieji pavyzdžiai, dalis įstaigų tokių prevencinių veiksmų jau ėmėsi ir klientus sodina prie kas antro stalelio. Daugiau informacijos čia.

Rekomendacijos prekybos centrams

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu, visose šalies parduotuvėse ir prekybos centruose rekomenduojama riboti klientų srautus, išvengiant jų grūsčių. Tarp eilėse stovinčių pirkėjų turėtų būti išlaikomas ne mažesnis nei vieno metro atstumas. Daugiau informacijos čia.

SPA centruose, sanatorijose – tik individualūs užsiėmimai

Laikinai jokios grupinės procedūros ar grupiniai užsiėmimai SPA, sveikatingumo centruose, sanatorijose, poilsio centruose negali būti organizuojami. Siekiant užkirsti kelią koronaviruso (COVID-19) plitimui, čia galės vykti tik individualios gydymo ar sveikatingumo mankštos, procedūros. Daugiau informacijos čia.

VMI informacija verslui dėl COVID-19

Turizmas

Informaciją ir konsultacijas dėl teisinio reglamentavimo dėl organizuotų turistinių kelionių paslaugų tiek vartotojams, tiek verslo subjektams teikia Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba šiais telefono numeriais: (85) 205 49 48, (85) 250 38 81, (85) 262 67 60.

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos pranešimą vartotojams dėl atšauktų renginių ir kelionių rasite čia.

Dėl force majeure pažymų

Verslas, patiriantis sunkumų dėl Korona viruso sukeltų aplinkybių, gali kreiptis į teritorinius prekybos, pramonės ir amatų rūmus dėl nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybes liudijančių pažymų išdavimo. Jas išduoda Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai.

Pažymos dėl force majeure aplinkybių bus išduodamos per kiek įmanoma trumpesnį laiką nelaukiant 20 d. termino pabaigos. Atkreiptinas dėmesys, kad pažymos nėra išduodamos automatiškai vien dėl paskelbtos ekstremalios situacijos. Kiekvieną atvejį Rūmai vertina individuliai. Išsamesnę informaciją dėl Rūmų išduodamų force majeure pažymų galite rasti čia.

Detalų aprašą dėl force majeure pažymos gavimo galima rasti čia.

Dėl ES investicijų

Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) numatė, kad dėl koronaviruso rizikos verslui ir ekonomikai bus užtikrinti adekvatūs ir lankstūs veiksmai, jei dėl koronaviruso ES projektų vykdytojai negali dalyvauti suplanuotuose svarbiuose renginiuose užsienyje arba bus nepagaminama ir verslo atstovams laiku nepristatoma įranga. Kiekvienas įmonės projekto atvejis bus sprendžiamas individualiai, o projektų veiklos bus pratęsiamos. ES investicijų agentūros užtikrins nenutrūkstamą klientų konsultavimą ir informavimą, mokymus internetu.

COVID-19 viruso keliamas pasekmes atskiriems ES investicijų priemonių projektų atvejams galima prilyginti force majeure atvejui, kai sutartiniai įsipareigojimai negalės būti vykdomi dėl aplinkybių, kurių atsiradimo neįmanoma kontroliuoti ir protingai numatyti sutarčių sudarymo metu, taip pat nėra įmanoma užkirsti kelio šių aplinkybių ar jų pasekmių atsiradimui. Tačiau aplinkybės, dėl kurių bus neįmanoma vykdyti sutartinių įsipareigojimų, yra laikinos. Šalys turėtų būti atleidžiamos nuo atsakomybės tik tokiam laikotarpiui, kuris yra protingas, atsižvelgiant į aplinkybių įtaką sutarties vykdymui.

Daugiau informacijos rasite LVPA interneto svetainėje.

Dėl viešųjų pirkimų, susijusių su renginio datos nukėlimu

Perkančiosios organizacijos, įvertinusios esamą padėtį šalyje, gali inicijuoti viešųjų pirkimų sutarties keitimą, pavyzdžiui, susijusį su renginio datos nukėlimu. Toks sutarties pakeitimas gali būti atliekamas vadovaujantis  Viešųjų pirkimų įstatyme numatyta galimybe perkančiosioms organizacijoms keisti pirkimo sutartis tuo atveju, kai toks poreikis atsirado dėl aplinkybių, kurių protinga ir apdairi perkančioji organizacija negalėjo numatyti ir kai pakeitimas iš esmės nepakeičia sutarties pobūdžio, o pakeitimo vertė neviršija 50 proc. sutarties vertės.

Koronaviruso iššūkiai verslui: pasitark su ekspertais

Pasaulyje plintantis koronavirusas Lietuvos verslams kelia vis daugiau iššūkių. Kaip verslui apsisaugoti nuo ilgalaikių neigiamų pasekmių? Ką reikia žinoti, kad būtų galima išvengti didelių nuostolių? Šie klausimai buvo aptarti kovo 10 d. VšĮ „Versli Lietuva” organizuotoje diskusijoje „Koronaviruso iššūkiai verslui: pasitark su ekspertais“. Kviečiame žiūrėti šios diskusijos vaizdo įrašą, kuriame pateikti praktiniai patarimai verslui. Vaizdo įrašas čia.

Naudingos nuorodos:

Europos Komisijos informacija apie koronavirusą;

Sveikatos apsaugos ministerijos informacija;

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) informacija;

Užsienio reikalų ministerijos informacija turistams;

Užsienio reikalų ministerijos informacija apie koronavirusą.

Susijusios naujienos

Vidmantas Janulevičius. Prognozės keičiasi: apsigauna ne ...

2024 06 27
National Cancer Institute 701 Fjcjlaq Unsplash

E. Stonkutė: Keli regionai jau pakeliui į vystymosi spąst...

2024 05 14
Eglė Stonkutė

Vidmantas Janulevičius. Mąstykime globaliai ir veikime lo...

2024 05 03
Utena
Archyvas, koronavirusas, lpk, LPK nariams aktualu, pramonė, Verslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[2424],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, koronavirusas, lpk, LPK nariams aktualu, pramon\u0117, Verslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="502">

Įrašykite paieškos frazę: