Lpk Logo Lt

Į LPK šventę rinkosi verslo ir politikos elitas: vakaras dedikuotas Žemaitijai

2023 12 14

Kasmet pasitikdama didžiąsias metų šventes Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukviečia verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą. Gruodžio 13 d. iškilmingoje „Pirklių klube“ vykusioje apdovanojimų ceremonijoje skambėjo ne tik padėkos ir sveikinimai artėjančių švenčių proga, bet ir žemaitiškai Austiejos ir grupės atliekamos dainos.

Neatsitiktinai vakaro svečių pasveikinti atvyko ir žymus žemaitis, istorikas, profesorius Alfredas Bumblauskas. Kaip susirinkusiems svečiams sakė vakaro šeimininkas LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius, šiemet nuspręstą pradėti naują tradiciją – nuo šių metų kiekvieną kalėdinę LPK šventę dedikuoti vis kitam Lietuvos regionui.

„Nusprendėme pradėti nuo Žemaitijos – juk šie metai išties pareikalavo sveiko užsispyrimo. Juk nuolat pažymime kaip svarbu išlipti iš sostinės „burbulo“ – atsigręžti į regionus, juos stiprinti. Ir pačiam paskutiniu metu vis daugiau tenka pakeliauti po Lietuvą. Visur – daug atrastų ir neatrastų lobių, visur – didžiulis potencialas“, – sakė V. Janulevičius, pažymėdamas, kad ir šviesaus atminimo Bronislovas Lubys, pirmasis LPK prezidentas, buvo žemaitis iš Plungės.

Prisimintas ir kitų į istoriją įėjusių Lietuvos verslo ir pramonės atstovų indėlis. Tradiciškai, pabrėžiant Petro Vileišio nuopelnus, buvo įteiktos P. Vileišio vardo nominacijos, LPK Garbės aukso ženklai.

Įteikdamas apdovanojimus V. Janulevičius dėkojo verslo bendruomenei ir partneriams už darbo įnašą ir atsidavimą.

„Tai jūs šiemet palaikėte Lietuvos pramonės gyvybę, tai jūs keitėtės ir keitėte pasaulį savo naujais, novatoriškais sprendimais, tai jūs darėte Lietuvą stipresnę savo investicijomis, savo rūpesčiu darbuotojais ir savo drąsa žvelgti pirmyn ir matyti užtikrintą Lietuvos ateitį. Jūs recesijos metu rūpinotės, kad nepaisant mažėjančių pelnų, Lietuvos neištiko nedarbo krizė, ir tik jūsų dėka galime sau leisti nedrąsias viltis, kad kiti metai bus geresni“, – sakė LPK prezidentas.

LPK Garbės aukso ženklas už bendradarbiavimą su verslu ir gebėjimą Europai pristatyti Lietuvos pramonei svarbias problemas įteiktas Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovui Mariui Vaščegai; bei Kaziui Starkevičiui už Lietuvos pramonei svarbų platų požiūrį į Lietuvos verslą, Lietuvos pramonės indėlio ir svarbos supratimą, politikos ir pramonės interesų derinimą kasdienėje Ekonomikos komiteto veikloje.

P. Vileišio vardo nominacija už sėkmingai į priekį vedamą Baltijos regione pirmaujančią maisto gamybos įmonę, už ryžtą ir aktyvumą siekiant reikšmingų ir tvarių pokyčių, sėkmingą inovacijų kūrimą ir taikymą, įsitraukimą į aktyvią visuomeninę veiklą, verslo aplinkos ir verslo kultūros tobulinimą apdovanotas AB „Kauno grūdai“ vadovas ir AB „Akola Group” valdybos pirmininko pavaduotojas Andrius Pranckevičius; bei už verslo plėtrą, lyderystę diegiant pažangias inovacijas, už aktyvumą ir dėmesį socialinei veiklai, ypač jaunimo edukacijai, bei visapusišką ir toliaregišką požiūrį į tvarumą ir jo principų taikymą įmonės veiklose apdovanotas UAB „Mantinga“ vadovas Mantas Agentas.

P. Vileišio vardo nominacija bei piniginės premijos taip pat įteiktos Vilniaus Gedimino technikos universiteto Mechanikos fakulteto Mechatronikos, robotikos ir skaitmeninės gamybos katedros doktorantui Antanui Zinovičiui ir Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos ketvirtos klasės mokiniui Rokui Slančiauskui. O Klaipėdos Vydūno gimnazijos ekonomikos mokytoja metodininkė ir vyresnioji etikos mokytoja, VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ ekonomikos ir verslumo mokytoja Vaida Janavičienė pagerbta LPK Profesijos Riterio apdovanojimu.

Verslo bendruomenę pasveikinti atvyko Lietuvos Prezidentūros atstovai, Seimo nariai, ministrai, merai, universitetų rektoriai ir kiti garbingi svečiai. Renginį vedė Gabrielė Martirosian.

Nuotraukų galerija

Nuotr. aut. Gabrielius Jauniškis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Susijusios naujienos

LPK pagerbė nusipelniusius KPA įmonių vadovus

2024 04 12
0e2a0178

Kviečiame teikti paraiškas konkursui „Lietuvos metų gamin...

2023 09 13
Lpk Skelbia Konkursa „lietuvos Metu Gaminys 2015 E1662983361691

Paskelbtas geriausių darbdavių sąrašas: dvi Lietuvos įmon...

2023 01 23
Pm Statulele
Apdovanojimai, Bendruomenė, Garbės aukso ženklas, Kalėdinis vakaras, lyderystė, P. Vileišis, Žemaitija"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[4284],"category_name":"Naujienos","tag":"Apdovanojimai, Bendruomen\u0117, Garb\u0117s aukso \u017eenklas, Kal\u0117dinis vakaras, lyderyst\u0117, P. Vilei\u0161is, \u017demaitija","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="18">

Įrašykite paieškos frazę: