Lpk Logo Lt

Galimybė Lietuvos įmonėms bendradarbiauti su Tarptautiniu Raudonuoju Kryžiumi

2015 12 08

Lietuvos Respublikos Nuolatinės atstovybė prie Jungtinių Tautų biuro ir tarptautinių organizacijų Ženevoje perduoda Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto (angl. International Committee of the Red Cross, ICRC) informaciją apie galimybę Lietuvos įmonėms bendradarbiauti su Tarptautiniu Raudonuoju Kryžiumi bei dalyvauti jų organizuojamuose viešuosiuose pirkimuose:

  • ICRC atidžiai pasirenka tiekėjus, pageidauja palaikyti tiesioginį kontaktą su gamintoju, kuris galėtų anglų (arba prancūzų, vokiečių) kalba laisvai komunikuoti ir pristatyti technines produkto charakteristikas ir konsultuoti reikalui esant.
  • Jeigu gamintojas tikrai sudomina, ICRC nevengia nuvykti pas jį, taip pat labai vertina, jei gamintojas pats atvyksta ir supažindina su prekių pavyzdžiais.
  • ICRC didelį dėmesį kreipia į darbo kultūrą, tiekėjo lankstumą ir gebėjimą patenkinti specifinius ICRC reikalavimus, laikytis eksporto-importo procedūrų. Tai apima ir prekių pakuotes, kurioms keliami tam tikri reikalavimai dėl to, kad prekės būtų tvarkingai sandėliuojamos, patogiai gabenamos ir vėliau saugiai naudojamos ekstremaliomis sąlygomis (pvz., Afrikoje).
  • ICRC reikia nemažai įvairių prekių komplektų (angl. kits), kurie pagal jų specifikacijas turi būti sukomplektuoti ir supakuoti, ar tai būtų medicininis, vandens valymo ar kito  pobūdžio rinkinys. Nebūtinai viskas turi būti pagaminta LT, bet viskas sukomplektuota ir supakuota Lietuvoje. Maistą ir drabužius stengiasi pirkti iš tų šalių gamintojų, kur vykdo savo misijas, tačiau nebūtinai.
  • Pagrindiniai reikalavimai: produktas paprastas, ilgaamžis, tinkantis naudoti Afrikos viduryje, nesunkiai pataisomas. Tačiau domina ir naujos efektyvios technologijos. Patrauklus kokybės ir kainos santykis. Prekė turi eiti kartu su paslauga, tinkama pakuote. Svarbus įmonės lankstumas, geranoriškas bendradarbiavimas, atsižvelgimas į  ICRC specifiką, prekių paskirties supratimas – juk bus naudojamos krizės sąlygoms. Vis labiau pasigenda prekių paprastumo, nes Europa juda sofistikacijos keliu.

Procedūra:

  • I žingsnis – žiūrėti elektroninį katalogą. Jame visos pagrindinės reikalingos prekės. Naujam gamintojui pataria tiesiai kontaktuoti su atsakingu ICRC darbuotoju, atsakingu už konkrečią prekių kategoriją, ir aptarti siūlomo produkto techninius parametrus. ICRC daug investuoja į prekių šaltinių tyrinėjimą.
  • II žingsnis – Jei prekė sudomins ICRC, tuomet paprašys gamintojo dokumentų, reikalingų įmonę įtraukti į savo duomenų bazę.
  • III žingsnis – pradžioje būna daromas nedidelis pirkimas, produktas ir tiekėjas testuojami. Jei tinka, tuomet pasiūloma dalyvauti tenderyje, į kurį kviečiamos tik atskiros kompanijos. Tenderiai nebūna skelbiami viešai, nebent tai būna išskirtinės apimties tenderis.

Susidomėjusias įmones prašome kontaktuoti su LR diplomatine atstovybe Ženevoje (Audra.CIAPIENE@urm.lt) arba tiesiogiai su Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus atstovais.

Daugiau informacijos:

Susijusios naujienos

Keičiasi Lietuvos pramonininkų konfederacijos administrac...

2024 02 19
Admin Ajax

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707
Archyvas, LPK narių naujienos Pasiūlymai LPK nariams"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[3902],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, LPK nari\u0173 naujienos Pasi\u016blymai LPK nariams","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: