Lpk Logo Lt

Forumas „PRAMONĖS TRANSFORMACIJA: įgūdžių ir kompetencijų revoliucija“

Konferencija
2023 10 06 11:00 | Kaunas, Žalgirio arena

Š. m. spalio 6-8 dienomis Kauno „Žalgirio“ arenoje vyks jau 15-oji Lietuvoje gaminamų prekių ir teikiamų paslaugų paroda „Rinkis prekę lietuvišką 2023“. Šis tradicinis Lietuvos gamintojų susitikimo su esamais ir potencialiais Lietuvos bei užsienio valstybių partneriais ir klientais renginys – tai bendro UAB „Ekspozicijų centras“, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) bei Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos (KKPDA) darbo rezultatas.

Parodos tikslas – skatinti Lietuvoje sukuriamų produktų vartojimą, palaikyti Lietuvos gamintojus ir jų veiklos plėtrą tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Kasmet renginys stebina maisto produktų ir gėrimų, kosmetikos ir buitinės chemijos, aprangos ir aksesuarų eksponatų įvairove. Džiaugiamės, kad gyvam bendravimui parodos dalyvių stenduose šiais metais susirinks daugiau nei 200 žinomiausių Lietuvos gamintojų bei į rinką žengiančių naujų prekių ženklų.

Parodos metu šiemet organizuojamas forumas „Pramonės transformacija: įgūdžių ir kompetencijų revoliucija“, kuriame valdžios institucijų, mokslo atstovai, verslo vadovai susitiks diskutuoti apie skaitmeninius bei žaliuosius įgūdžius, tinkamą aplinką ir technologijas dirbančiųjų kompetencijoms stiprinti bei įgūdžių komercinimo gebėjimus. Skaitmeninė ir žalioji pertvarka yra revoliucija, savo poveikiu prilygstanti XX a. pradžios pramonės revoliucijai. Forumo diskusijoje bus koncentruojamasi į šios pertvarkos keliamus uždavinius: pritaikyti dabartinius įgūdžius prie sektorių poreikių ir prie naujų keliamų iššūkių, ugdyti įgūdžius, reikalingus visoms tvarioms ir ekologiškoms darbo vietoms ir didinti informuotumą. Siekiant prisitaikyti prie kintančių rinkos poreikių, reikalinga paskatinti perėjimą prie žiniomis grindžiamos ir didesnės pridėtinės vertės ekonomikos, spręsti iššūkius, susijusius su pramonės pertvarkos diktuojamais ekonomikos technologiniais pokyčiais. Būtina investuoti į įgūdžių ugdymą kvalifikacijos kėlimo ir perkvalifikavimo būdu, nes daugelyje sektorių pastebimas vis didesnis darbuotojų su tinkamais įgūdžiais trūkumas. Ypač svarbu diskutuoti ir stiprinti žinių komercinimo gebėjimus mokslo ir studijų institucijose.

Programa:
09.00-09.15 Parodos atidarymas
09.15-10.30 Aukso medalio vertų gaminių apdovanojimai
10.30-11.00 Parodos lankymas

11.00-13.00 Forumas „PRAMONĖS TRANSFORMACIJA: įgūdžių ir kompetencijų revoliucija“ (Moderatorius ||
LPK generalinis direktorius Ričardas Sartatavičius) :
11.00-11.15 „Skaitmeniniai ir žalieji įgūdžiai“ | EIMIN Viceministrė Ieva Valeškaitė
11.15-11.30 „Tinkama verslo aplinka ir taikomos technologijos reikiamoms kompetencijoms stiprinti“ | Inovacijų agentūros Proveržio departamento direktorius Paulius Petrauskas
11.30-11.45 „Įgūdžių ir kompetencijų komercinimo gebėjimai“ | LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius
11.45-13.00 Diskusija | Dalyviai: ŠMSM Viceministrė dr. Agnė Kudarauskienė, SOCMIN Viceministras Vytautas Šilinskas, KTU Rektorius prof. Eugenijus Valatka, LPK Prezidentas Vidmantas Janulevičius, KKPDA Prezidentas Marius Horbačauskas.

09.00-19.00 Mokslo įstaigų erdvė „Įgūdžių ir kompetencijų POP UP“ || 10 06-08 dienomis
Kviečiame į parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“ veiksiančią mokslo įstaigų prisistatymo erdvę „Kompetencijų ir įgūdžių POP UP“. Čia – Kauno regione veikiančių universitetų, kolegijų, profesinio rengimo centrų atstovai patars kompetencijų ugdymo ir įgūdžių lavinimo klausimais, pristatys savo atstovaujamų įstaigų mokslo produktus. Galėsite įsitikinti, kad ne tik mokslo vaisiai, bet ir jo šaknys gali būti saldžios!

Įrašykite paieškos frazę: