Lpk Logo Lt

Europos verslo kreipimasis: COVID-19 krizė skaudžiai priminė, kokiomis reformomis reikia stiprinti ES

2020 03 25

Rytoj vyksiančios Europos Vadovų Tarybos video konferencijos išvakarėse, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis, kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą dėl  Europos pramonės ir verslo požiūriu esminių dalykų, į kuriuos turėtų būti sutelktas didžiausias dėmesys  kovos su  COVID-19 krizės akivaizdoje. Prezidentui G. Nausėdai buvo perduotas Europos pramonės ir verslo organizacijas vienijančios „BusinessEurope”, kurios narė yra LPK, kreipimasis į Europos Vadovų Tarybą. 

Kreipimesi į Europos Tarybos pirmininką Charles Michel bei Europos Tarybos narius, raginama Europos Sąjungos institucijas sutelkti dėmesį į esminius dalykus ir tinkamai nukreipti išteklius gyvybiškai svarbiai kovai su COVID-19 ir jos sukelta krize.

Pasak LPK prezidento R. Dargio, Europos verslo bendruomenė palaiko priemones, kurių buvo imtasi ES mastu kovai su COVID-19 krize.

„Puikiai suprantame, kad pagrindinis prioritetas šiandien yra žmonių sveikata. Tuo pačiu ši krizė yra ir milžiniškas iššūkis ES ir jos narių ekonomikai bei piliečių socialinei gerovei. Todėl labai svarbu, kad kuo daugiau pramonės ir verslo įmonių šią krizę išgyventų ir galėtų siūlyti sprendimus ir prisidėti prie mūsų ekonomikos atkūrimo. Todėl drauge su partneriais raginame ES valstybių ir vyriausybių vadovus sutelkti dėmesį į esminius dalykus, reikalingus COVID-19 krizei įveikti, o kitas numatytas iniciatyvas, kurios galėtų padidinti reguliavimo naštą ir įmonių sąnaudas arba nukreipti išteklius nuo kovos su COVID-19, atidėti ateičiai”, – sako LPK prezidentas.

LPK prezidentas viliasi, kad Vadovų Taryboje bus aptarti ir klausimai, kurie šiuo metu ES kontekste ypač svarbūs Lietuvos gyventojams ir verslui. Visų pirma – ES vidaus rinkos ir visos Europos tiekimo grandinių išsaugojimas, gyvybiškai svarbus tiekiant prekes bei paslaugas ypač šiuo ypatingu laikotarpiu.

Verslo bendruomenė kreipimesi į Europos Vadovų Tarybą taip pat atkreipia dėmesį į būtinybę išlaikyti ES vidaus rinkos gyvybiškumą ir imtis visų būtinų monetarinių, fiskalinių ir kitų konkrečių veiksmų, kad būtų apsaugotas mūsų visuomenės ekonominis ir socialinis pagrindas.

„COVID-19 krizė bus įveikta ir jau dabar svarbu pasimokyti iš šio patyrimo bei žymiai pagerinti ES gebėjimą įgyvendinti ekonomiką stiprinančias reformas. Tai nulems ir mūsų pasirengimą įveikti visus iššūkius ar sukrėtimus ateityje. „BusinessEurope” „Reformų barometras“ atskleidžia, kad reformos įgyvendinamos gana prastai: valstybės narės visiškai įgyvendino vos 13 proc. konkrečioms šalims skirtų rekomendacijų Europos semestro procese. Viena iš silpnųjų barometre minimų grandžių – ženklus ES atsilikimas pasaulinėse skaitmeninėse lenktynėse, kuris gali neigiamai atsiliepti visuomenės ir verslo skaitmeninei transformacijai bei tvariam augimui”, – pabrėžia R. Dargis.

„BusinessEurope” kreipimesi ragina Europos Vadovų Tarybą užtikrinti, kad būtų užtaisytos skaitmeninės infrastruktūros investicijų spragos, užtikrintas platesnis aukštos kokybės ryšys, įgyvendina ES strategija, skirta kovai su elektroniniu šnipinėjimu, kibernetinėmis atakomis, kenkėjiška programine įranga ir sukčiavimu. Prašoma ES pateikti pateikti rekomendacijas, kaip duomenų apsaugos sistemą pritaikyti sveikatos sistemos duomenims ir duomenų tvarkymui, remiantis visuomenės interesais, pagerinti teisinį tikrumą įmonėms, kurios naudoja technologijas kovoje su COVID-19.

 

BusinessEurope kreipimasis

Susijusios naujienos

Šiaurės–Baltijos šalių verslo konfederacijų susitikimo me...

2024 06 13
Img 8869

LPK priesakai ir palinkėjimai Lietuvoje išrinktiems Europ...

2024 06 10
Lietuvos PramonininkŲ Konfederacijos Priesakai Ir PalinkĖjimai Lietuvoje IŠrinktiems Europos Parlamento Nariams 2024–2029 MetŲ Kadencijai (presentation)

Balsuokime už vieningą, demokratinę, konkurencingą, ekono...

2024 06 05
Web
Archyvas, BusinessEurope, ES, lpk, Pranešimai žiniasklaidai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[2417],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, BusinessEurope, ES, lpk, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="506">

Įrašykite paieškos frazę: