Lpk Logo Lt

Europos verslas – už glaudesnius ekonominius ES ryšius su Jungtine Karalyste

2016 09 14

Š.m. rugsėjo 16 d. Bratislavoje vyksiančiame 27 Europos Sąjungos šalių vadovų susitikime bus aptarti Europos ateities klausimai Jungtinės Karalystės planuojamo išstojimo iš ES kontekste. Artėjant šiam svarbiam susitikimui, Briuselyje susirinkę Europos pramonės konfederacijos BusinessEurope nariai, ES šalių pramonininkų konfederacijų vadovai, suformulavo gaires klestinčios ir saugios Europos strategijai bei esminius principus būsimoms deryboms dėl ES-Jungtinės Karalystės santykių modelio.

Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) kartu su kitomis ES partnerėmis kviečia valstybių ir vyriausybių vadovus susitarti dėl nuoseklios strategijos, kuri ženkliai sustiprintų pagrindinius ES ekonomikos ramsčius – vieningą rinką, eurą ir bendrąją prekybos politiką. Tai paskatintų konkurencingumui ir augimui būtinų reformų realų įgyvendinimą nacionaliniame ir europiniame lygmenyje, sudarytų palankias sąlygas ekonomikos skaitmenizavimui, inovacijų plėtrai ir jaunimo verslumo bei užimtumo augimui. Pramonės atstovai taip pat ragina išsaugoti Šengeno erdvės gyvybiškumą, ieškoti realių pabėgėlių krizės sprendimo priemonių ir užtikrinti veiksmingą ES išorinių sienų apsaugą bei yra pasirengę drauge kovoti su šiais bendrais iššūkiais.

Pramonės atstovai taip pat ragina išsaugoti Šengeno erdvės gyvybiškumą, ieškoti realių pabėgėlių krizės sprendimo priemonių ir užtikrinti veiksmingą ES išorinių sienų apsaugą bei yra pasirengę drauge kovoti su šiais bendrais iššūkiais.

LPK, kaip ir visos BusinessEurope partnerės, pasisako už kiek įmanoma glaudesnius ekonominius ES ryšius su Jungtine Karalyste, taip pat pabrėžia, kad būsimoji partnerystė neturi prieštarauti esminiams ES integracijos principams ir negali būti įgyvendinama fundamentalių ir nedalomų vieningos rinkos laisvių sąskaita.

Lietuva turi stabilius ir pozityviai gerėjančius ekonominius santykius su Jungtine Karalyste bei tampa britų investicijoms vis patrauklesne šalimi (ypač finansų sektoriuje). Jungtinė Karalystė taip pat yra ketvirta didžiausia Lietuvos importo partnerė bei šešta didžiausia prekybos partnerė.

Lietuvos pramonei ir verslui  svarbu, kad Lietuvos ir Jungtinės Karalystės ekonominiai santykiai ir toliau išliktų stabilūs, prognozuojami, nešantys naudą verslui, valstybei ir žmonėms.

BusinessEurope kreipimasis vakar buvo įteiktas Europos Vadovų Tarybos pirmininkui D.Tuskui, Europos Komisijos prezidentui J.C.Junckeriui, Europos Parlamento pirmininkui M.Schulzui ir ES Tarybai pirmininkaujančios Slovakijos vyriausybei.

Susijusios naujienos

Europos pramonės lyderiai įvardijo 10 skubių veiksmų ES k...

2024 02 27
Antwerpdeclarationinsidenews 1024x683

„BusinessEurope“ tyrimas rodo būtinybę skubiai reformuoti...

2024 02 13
Nick Abrams Ftkfx3xzicc Unsplash

V. Janulevičius: Kas atsitiko su Estija ir kokias pamokas...

2024 02 06
Woman Writing In A Notebook
Archyvas, ekonomika, Eksportas, ES, konkurencingumas, pramonė, Prekyba, Verslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[3599],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, ekonomika, Eksportas, ES, konkurencingumas, pramon\u0117, Prekyba, Verslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="503">

Įrašykite paieškos frazę: