EU INDUSTRY DAYS. Į didžiausio pramonei skirto europinio renginio programą atrinkta LPK inicijuota sesija
#EUIndustryDays2021
Didžiausias europinis pramonei skirtas renginys EU Industry Days įsibėgėja. Įvadinėje renginio plenarinės sesijos dalyje europinės verslo organizacijos „BusinessEurope“ prezidentas Pierre Gattaz pasveikino Europos Komisijos sprendimą atnaujinti Europos pramonės strategiją ir akcentavo žaliosios transformacijos Europoje svarbą:
„Tai puiki galimybė ne tik paspartinti žaliąją ir skaitmeninę transformaciją, bet ir permąstyti mūsų ekonominę, socialinę ir pramoninę realybę, ypač atsižvelgiant į Covid-19 padarinius. Transformuoti Europą į pirmąjį klimatui neutralų kontinentą galime tik palaikydami atvirą dialogą. Kaip greitai įveiksime iššūkius ir kaip pasinaudosime galimybėmis, priklausys nuo to, kaip sugebėsime diskutuoti ir kartu atsakyti į daugelį vis dar neatsakytų „KAIP“ klausimų. Būtent tam „BusinessEurope“ vakar įveiklino naują iniciatyvą „Climate Dialogues“
Pasiūlymų, atsakymams į „KAIP?“ – turime ir mes! Jau šį penktadienį vienoje iš renginio sesijų (16:45 val. LT laiku) kartu su partneriais diskutuosime apie tai, kaip Lietuvos ir Baltijos regiono pasiekimai galėtų prisidėti siekiant klimatui neutralios, skaitmeninės ekonomikos kūrimo.
Išsamiau apie „Climate Dialogues“.
Didžiausią pramonei skirtą europinį renginį EU INDUSTRY DAY organizuojanti Europos Komisija šiemet vasario 23-26 dienomis vyksiančio renginio programoje pristatys Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) temą „Regional cooperation for climate neutral, digital advantaged and more competitive Europe“.
LPK inicijuota tema buvo atrinkta iš maždaug šimto paraiškų. LPK drauge su europiniais partneriais ją pristatys nuotoliniu būdu vasario 26 d., 16.45 val. (Lietuvos laiku).
Daugiau informacijos apie renginį ir registracija –> https://www.euindustrydays.eu/
LPK tema „Regional cooperation for climate neutral, digital advantaged and more competitive Europe“
Pagrindinė diskusijos tema – nacionaliniai pasiekimai ir regioninis bendradarbiavimas siekiant klimatui neutralios, skaitmeninės ir konkurencingos ekonomikos.
Dėmesys bus telkiamas į verslo aktualijas apie:
- energetiką, energijos vartojimo efektyvumą, pažangius paskirstymo tinklus;
- iškastinio kuro elektrinių pavertimą atsinaujinančių energijos šaltinių elektrinėmis;
- pažangių technologijų sprendimų ir skaitmeninių energijos sprendimų taikymą;
- tvarų transportą ir logistiką;
- žiedinę ekonomiką;
- šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo mažinimą;
- mokslinių tyrimų ir plėtros bei inovacijų bendradarbiavimą.
Pagrindiniai klausimai:
- Ko reikia verslui, kad ambicinga ir pertvarkanti Žaliojo kurso darbotvarkė taptų sėkminga, o verslas atliktų esminį vaidmenį šiame istoriniame perėjime?
- Žaliuoju kursu pagrįstas atsigavimas po COVID-19 pandemijos regione: kaip panaudoti didžiulį investicijų potencialą per atkūrimo planus?
- Milžiniškas potencialas Baltijos regione: nuo sėkmingo bendradarbiavimo energetikos srityje iki sudėtingų sutampančių pastangų ir bendrų projektų tinklo. Žvilgsnis į reikšmingas regionines ir nacionalines sėkmės istorijas.
- „Smart Energy Baltic Alliance“ – dinamiškos ir atsparios ekosistemos, nepriklausomos, anglies dvideginio, ekonomiškos elektros, šildymo ir vėsinimo gamybos sprendimų, vizija visame regione.