Lpk Logo Lt

Esminis „Ateities ekonomikos DNR“ plano įgyvendinimo prioritetas turi būti tarptautinio konkurencingumo didinimas

2020 07 10

Vyriausybė žengė dar vieną žingsnį „Ateities ekonomikos DNR“ plano, skirto koronaviruso pandemijos paveiktai Lietuvos ekonomikai pertvarkyti, įgyvendinimo link, patvirtindama projektų vertinimo, atrankos, finansavimo ir kt. aprašus.

„Skelbiamos DNR plano kryptys – investicijos į žmogiškąjį kapitalą ir ekonomikos skaitmenizavimą, taip pat inovacijos, moksliniai tyrimai, energetika, klimato kaita ir ateities ekonominė infrastruktūra – yra teisingos. Bet kol kas verslui susirūpinimą kelia keletas aspektų. Pirmiausia, tai laikas, per kurį ketinama DNR planui skirtas lėšas paversti realiais projektais ir ilgalaike pridėtine verte. Labai svarbu, kad 6,3 mlrd. Eur per pusantrų metų taptų realiu postūmiu ekonomikos esminei pertvarkai, siekiant spartinti mūsų konkurencingumą, aukštesnės pridėtinės vertės gamybą ir tuos pokyčius, kurių laukiame ne vienerius metus – švietimo reformos, žmogiškųjų išteklių perkvalifikavimo, pramonės skaitmeninimo – spartinimui ir įgyvendinimui“, – sako LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius.

Pasak LPK prezidento, dėl koronaviruso susiklosčiusi situacija suteikė Lietuvai naujas galimybes skatinti gamybą, nes vyksta pramonės gamybos geografinis perkėlimas atgal iš Azijos į Europą, tiekimo grandinės trumpinamos, tad DNR planas taip pat turi padėti tiek įmonėms, tiek viešajam sektoriui pasirengti šioms permainoms. Ir čia laikas nelaukia, nes atsivėrusias naujas galimybes mato ir kitos Europos valstybės.

LPK nuomone, yra būtina užtikrinti, kad į priemonių parengimą ir konkrečių projektų svarstymą būtų įtrauktas ir verslas. Konfederacija jau pradiniame etape teikė savo siūlymus, akcentuodama, kad įvertinę Europos Komisijos pasiūlytą priemonių paketą ir pritardami Europos verslo organizacijos „BusinessEurope“ raginimui EK po kriziniu laikotarpiu išlaikyti dėmesį mokslo, technologijų ir  inovacijų sričių skatinimui bei tarptautinio konkurencingumo išsaugojimui, siūlėme kad esminiu prioritetu, įgyvendinant DNR planą, būtų tarptautinio konkurencingumo išsaugojimas ir didinimas. Lietuvai, kaip atvirai ekonomikai, tai yra gyvybiškai svarbu.

LPK siūlė skirti reikiamus finansinius išteklius ir greičiau įgyvendinti priemones, kurios yra skirtos pramonės skaitmeninimui spartinti, inovacijoms kurti, eksportui skatinti ir dirbančiųjų kvalifikacijos kėlimui bei perkvalifikavimui. Ypatingą dėmesį reikia skirti aukšto lygio skaitmeninių įgūdžių suformavimui ir įmonių darbuotojų gebėjimui vykdyti pramonės transformaciją – ją perorientuojant į aukštųjų ir vidutinių aukštųjų technologijų pramonę.

Susijusios naujienos

Vidmantas Janulevičius. ECB ir palūkanos: kai vietoje šal...

2024 06 07
Dsc 3767

Reformų Barometras 2024: pesimistinis Europos konkurencin...

2024 03 20
Reform Barometer Cover Page Lpk

Keičiasi Lietuvos pramonininkų konfederacijos administrac...

2024 02 19
Admin Ajax
Archyvas, Ateities ekonomikos DNR, konkurencingumas, lpk, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[2322],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Ateities ekonomikos DNR, konkurencingumas, lpk, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="501">

Įrašykite paieškos frazę: