Lpk Logo Lt

ES-Kinijos vadovų bei buvusių aukštų pareigūnų dialogo renginyje aptarti ES bei Kinijos verslo santykiai

2022 12 16

Šiandien LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius, kartu 30 kitų ES bei Kinijos verslo, institucijų bei tarptautinių organizacijų atstovų dalyvavo ES-Kinijos vadovų bei buvusių aukštų pareigūnų dialogo renginyje. Tai yra „BusinessEurope“ bei Kinijos tarptautinių ekonominių mainų centro (CCIEE) kartu organizuojamas kasmetinis uždaro formato renginys, kuris šįkart vyko po dviejų metų pertraukos dėl pašlijusių ES ir Kinijos santykių.

Tiek ES, tiek Kinijos atstovai akcentavo, kad 2022-ieji metai yra išskirtiniai pasaulinei ekonomikai, atnešę esminių išbandymų ir pokyčių, tad dialogas ir bendrų sprendimų ieškojimas yra labai svarbus žingsnis globalių ekonominių turbulencijų bei įkaitusios geopolitinės aplinkos kontekste. Vykstant Rusijos sukeltam karui Ukrainoje, trūkinėjant tiekimo grandinėms bei sprendžiant klimato kaitos problemas, bendradarbiavimo su Kinija klausimas išlieka ES išorinių santykių epicentre.

„ES ir Kinijos santykiai susiduria su vienu sudėtingiausių laikotarpių pastarųjų metų istorijoje, o situacija Europos įmonėms tampa vis sudėtingesnė. Nepaisant to, Kinija išlieka Europos Sąjungai būtina bendradarbiavimo partnere tam tikrose srityse, kuriose reikalingi daugiašaliai sprendimai ir kur turėtume toliau bendradarbiauti su Kinija“, – šįryt 5-ajame ES ir Kinijos dialoge sakė „BusinessEurope“ prezidentas Fredrikas Perssonas.

LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius, užduodamas klausimą Kinijos ambasadoriui ES Fu Cong, kvietė kartu su Kinija ieškoti sprendimų klimato kaitos ir standartizacijos srityse, ieškoti abiems rinkoms priimtino dekarbonizacijos ir žaliosios ekonomikos reguliavimo, tokiu būdu neapsunkinant prekybos tarp ES ir Kinijos, tačiau priminė ir akcentavo, kad tarptautinė prekyba tarp Kinijos ir ES valstybių narių, šiuo atveju ir Lietuvos, turi būti pagrįsta tarptautinių taisyklių laikymųsi.  

Daugiau informacijos apie renginį BusinessEurope svetainėje.

Susijusios naujienos

„BusinessEurope“ tyrimas rodo būtinybę skubiai reformuoti...

2024 02 13
Nick Abrams Ftkfx3xzicc Unsplash

Verslo nerimas dėl Europos vidaus rinkos integracijos: „p...

2024 01 18
European Union Business Concept, Financial Charts And Graphs

ES konkurencingumo ataskaitai Europos pramonė kelia didel...

2024 01 12
Crystal Kwok Xuedfppihxg Unsplash
Archyvas, BusinessEurope, Kinija, Pranešimai žiniasklaidai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[1551],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, BusinessEurope, Kinija, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="501">

Įrašykite paieškos frazę: