Lpk Logo Lt

ES atstovas komentuodamas kapitalo prieinamumą Lietuvoje rėžė tiesiai: „yra labai blogai“ 

2023 10 27

Europos Sąjungos (ES) bendroji rinka patiria reikšmingų iššūkių, ir vienas skaudžiausių – prieiga prie kapitalo. Spalio 26 d. europinės verslo organizacijos „BusinessEurope“ vykdomojo komiteto EXCO posėdyje Briuselyje Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) atstovai iškėlė visai Lietuvos pramonei labai skausmingą problemą – kapitalo prieinamumo klausimą vieningos ES finansų rinkos sąlygomis.

Atsakydamas į LPK atstovo klausimą, kaip mato šią problemą, Enrico Letta, kuriam Europos Sąjungos Taryba yra patikėjusi atlikti ES bendrosios rinkos ateities vertinimą (jo birželio mėn. paprašė Europos Vadovų Taryba), sutiko, kad tai ypatingai opi problema.

E. Letta pabrėžė, kad problemos nebegalima nepastebėti ir jis mato neatidėliotiną poreikį susitikti tiek su finansų sistemų atstovais, tiek surengti išsamius pokalbius su verslu. Pasak jo, būtent verslo nuomonė, ir tai, kaip verslas mato ES bendrosios finansų rinkos bėdas bei su kokiomis problemomis susiduria savo kasdienėje veikloje – yra svarbu kaip niekada.

Didelė problema, anot E. Letta, ir tai, kad rinkos startuoliai finansavimo pirmiausia pradeda ieškoti D. Britanijoje ar JAV, o ne ES.

„Mes turime ieškoti būdų, kaip įgyvendinti vieningos finansų rinkos tikslus ir finalizuoti kapitalo rinkų sąjungą. Turbūt turime sau prisipažinti, kad iki šiol taikėme neteisingus metodus“, – pripažino jis.

E. Letta pabrėžė, kad rengdamas ataskaitą apie bendrosios rinkos veikimą, jis jau artimiausiais mėnesiais yra pasirengęs diskusijoms ir yra atviras naujoms idėjoms, apie galimas išeitis iš nerimą keliančios situacijos.

E. Letta pažymėjo suprantąs iššūkius, su kuriais susiduria ir smulkus, ir vidutinis verslas, bet, jo matymu, dabar problema yra įgavusi kur kas didesnį mastą ir pasiekusi gerokai globalesnį lygmenį: kenčia jau ir didžiosios kompanijos, o tai vis pastebimiau atsiliepia ir ekonomikai. E. Letta taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad asimetrija tarp keturių ES bendrosios rinkos laisvių (laisvo asmenų, prekių, kapitalo ir paslaugų judėjimo) yra labai didelė ir būtent dabartinę prieigos prie kapitalo padėtį, kalbėdamas apie finansų sektorių, įvertino kaip „labai blogą“.

LPK prezidento Vidmanto Janulevičiaus teigimu, dabar tikrai pats laikas Lietuvos verslui atliepti E. Letta ir kitų ataskaitą dėl bendrosios rinkos ateities rengiančių aukšto lygio grupės atstovų kvietimą.

„Raginu Lietuvos verslo atstovus rodyti iniciatyvą ir kelti problemas, su kuriomis šiuo metu susiduria visi pramonės sektoriai. Blogėjanti prieiga prie kapitalo yra tikrai ne vienintelė, bet viena iš kertinių, kai kalbame apie Lietuvos viso žemyno ambicijas užsitikrinti konkurencinį pranašumą ir nelikti užribyje“, – pripažino jis.

 

Susijusios naujienos

„BusinessEurope“ tyrimas: be skubių veiksmų Europos energ...

2024 07 05
Reboot Europe

LPK prezidentas pasveikino antrajai „BusinessEurope“ prez...

2024 07 01
Mef Fp

Europos verslas pristatė prioritetus pirmininkavimą ES Ta...

2024 06 28
Family Pic With Hungarian President Copres
Archyvas, BusinessEurope, EXCO, finansavimas, kapitalo prieinamumas, LPK nariams aktualu, Pranešimai žiniasklaidai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[1188],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, BusinessEurope, EXCO, finansavimas, kapitalo prieinamumas, LPK nariams aktualu, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="504">

Įrašykite paieškos frazę: