Lpk Logo Lt

Ekonominio bendradarbiavimo su Ukraina planuose – drauge didinti konkurencingumą globalioje rinkoje

2018 07 18

Lietuva ir Ukraina turėtų stiprinti dvišalį ekonominį bendradarbiavimą bei drauge didinti savo konkurencingumą Europos bei globalioje rinkoje –  nutarta liepos 17 d. Lvove (Ukraina) įvykusiame 18-ajame Lietuvos ir Ukrainos tarpvyriausybinės prekybinio ir ekonominio bei mokslinio ir techninio bendradarbiavimo komisijos (TVK) posėdyje. Šio susitikimo metu Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) viceprezidentas Vidmantas Janulevičius kartu su Ukrainos pramonininkų ir verslininkų sąjungos (USPP) viceprezidentu Sergey Prokhorov aptarė tolimesnes dvišalio verslo bei verslo asociacijų bendradarbiavimo galimybes.

Kasmetiniam TVK posėdžiui pirmininkavo LR ūkio ministras Virginijus Sinkevičius ir Ukrainos infrastruktūros ministras Volodymyras Omelianas. Didelis dėmesys susitikimo darbotvarkėje šiemet buvo skiriamas dvišalio bendradarbiavimo stiprinimui transporto, energetikos, standartizacijos, turizmo, prekybos, žemės ūkio, aplinkosaugos ir kitose srityse.

LPK viceprezidentas savo pasisakymo TVK susitikime metu akcentavo, kad LPK bei USPP puikiai sutaria dėl būtinybės stiprinti tiek abiejų šalių atskirų verslo subjektų bendradarbiavimą, tiek dvišalį bendradarbiavimą tarp asocijuotų verslo struktūrų.

„Bendradarbiavimas su Ukraina, kuri mus vertina kaip daug patirties Europos rinkoje turinčius partnerius, darosi vis glaudesnis. Kasmetiniuose aukšto lygio Lietuvos-Ukrainos ekonomikos forumuose ypatingas dėmesys būna skiriamas bendradarbiavimo stiprinimui infrastruktūrinių projektų, atsinaujinančios energetikos, ekologijos, finansų ir transporto sektorių klausimais. Šiemet gruodį ketvirtasis forumas kelsis į Kijevą. Jame, dalyvaujant LR Prezidentei Daliai Grybauskaitei bei Ukrainos Prezidentui Petro Porošenkai, drauge ieškosime sprendimų, kaip padidinti abiejų šalių konkurencingumą ne tik Europos, bet ir globalioje rinkoje“, – sakė V. Janulevičius.

USPP viceprezidentas S. Prokhorov liepos mėn. lankėsi Lietuvoje – kartu su Ukrainos ambasados atstovu ir LPK vadovybe bei ekspertais aptarė svarbiausius drauge vykdomus projektus.

Po TVK posėdžio buvo pasirašytas bendradarbiavimo protokolas, kuriuo šalys susitars ir toliau stiprinti dvišalį bendradarbiavimą transporto, energetikos, standartizacijos, turizmo, prekybos, žemės ūkio, aplinkosaugos ir kitose srityse. Kitas – 19-asis – TVK posėdis vyks 2019 metais Lietuvoje.

 

Susijusios naujienos

V. Janulevičius: Vienintelis kelias nugalėti rusiją

2024 02 26
Ukrainos Karys 65523d1a64b79

„BusinessEurope“ tyrimas rodo būtinybę skubiai reformuoti...

2024 02 13
Nick Abrams Ftkfx3xzicc Unsplash

Rukloje pristatytas Kijeve gaminamas visureigis SHERP: si...

2024 02 07
Sherpukas Dar
Archyvas, konkurencingumas, Pranešimai žiniasklaidai, Ukraina, Verslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[2914],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, konkurencingumas, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Ukraina, Verslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="502">

Įrašykite paieškos frazę: