Lpk Logo Lt

„Doing Business 2019“ reitinge Lietuva pirmą kartą pasiekė 14 vietą

2018 10 31

Pasaulio banko  verslo sąlygų tyrime „Doing Business 2019“ Lietuva pasiekė aukščiausią savo vietą nuo šio reitingo skelbimo pradžios. Tarp 190 pasaulio valstybių Lietuva užima 14 vietą (praėjusiais metais buvo 16 vieta).

„Doing Business 2019“ tyrime Lietuva didžiausią pažangą padarė šalies patrauklumą gamybos investicijoms lemiančiose – statybos leidimų išdavimo ir prisijungimo prie elektros tinklų – srityse.

Galime pasidžiaugti nuosekliu Lietuvos pozicijų gerėjimu, tačiau reikia atkreipti dėmesį į reikalingą didesnę pokyčių spartą.

Kitos šalys taip pat priima daug sprendimų, ypač pirmaujančios ir jų reformų greičiai yra didesni (Danijos, Jungtinės Karalystės, Makedonijos, Sakartvelo), o tokiose didelėse valstybėse kaip Jungtiniuose Arabų Emyratuose ar Malaizijoje pokyčiai vyksta labai didele sparta, tad mums, kaip mažai valstybei, reikia dar labiau spartinti reformas.

Daug jų daro Ūkio ministerija ir yra patvirtinusi Vyriausybė, tačiau svarbu, kad greičiau eilė teisės aktų gerinančių verslo veiklos sąlygas būtų priimta dar šioje Seimo rudens sesijoje.

Labiausiai Lietuvos ekonomiką šiame tyrime į apačią smukdo nelanksčios bankrotų ir verslo restruktūrizavimo procedūros. Nors Vyriausybė jau paruošusi teisės aktų paketą, kuris turėtų pagerinti įmonių nemokumo sistemą šalyje, tačiau kol kas pagal šį rodiklį Lietuva toliau smunka žemyn iš 70 į 85 vietą. Taigi Seimui teks atsakinga užduotis neužvilkinti Juridinių asmenų nemokumo ir susijusių įstatymų pataisų.

Teisingumo ministerija dar praėjusių metų rudenį užsibrėžė tikslą pagerinti kredito gavimo rodiklį Lietuvoje, kuris buvo vienas prasčiausiai įvertintų Lietuvos rodiklių. Praėjus metams, tas pats tyrimas rodo, kad situacija teisinio reguliavimo, siekiant gauti kreditą, srityje nėra pagerėjusi. Tenka apgailestauti, kad įklimpę neefektyviuose procesuose, nespėjame prisitaikyti prie visuomenės poreikių.

Teisingumo ministerija taip pat nuo šių metų pradžios siekia pagerinti verslo pradžios rodiklį, tačiau proveržis šioje srityje taip pat nefiksuojamas. Lietuva atsidūrė 4 pozicijomis žemiau nei prieš metus. Akivaizdu, kad tokiais tempais priimdama sprendimus, Lietuva ir toliau turės užleisti vietą konkurentams tarptautinėje kovoje.

Susijusios naujienos

Vidmantas Janulevičius. Laukti negalima mažinti…

2024 04 08
Jose Martin Ramirez Carrasco 45sjajsjarq Unsplash

Vidmantas Janulevičius. O ar jums paaugo atlyginimas? Lai...

2024 04 04
Robert Anasch Wnp7qnhhtyw Unsplash

E. Stonkutė: Kinijos iššūkis Europai

2024 03 27
Egle Stonkute 2 Scaled 1
Archyvas, ekonomika, lpk, Pranešimai žiniasklaidai, Verslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[2851],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, ekonomika, lpk, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Verslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="501">

Įrašykite paieškos frazę: