Lpk Logo Lt

Diskusija apie artėjančius Europos Parlamento rinkimus: ko tikisi ir siekia Lietuvos verslas?

2019 03 29

Kovo 29 d., „Europos namuose” Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija, Lietuvos darbdavių konfederacija, Lietuvos žemės ūkio rūmai bei jų atstovai Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitete surengė diskusiją „Europos Parlamento rinkimai 2019: ko tikisi ir siekia Lietuvos verslas?“. Renginyje buvo aptartos Europos Parlamento galios ES teisėkūros sistemoje bei Europos Parlamento narių iš Lietuvos veikla atstovaujant šalies ekonominiams interesams; socialinių partnerių bei pilietinės visuomenės atstovų bendradarbiavimas su Europos Parlamentu bei jo nariais, o taip pat Lietuvos pramonės ir verslo siekiai bei lūkesčiai, sietini su artėjančiais Europos Parlamento rinkimais.

LPK prezidentas Robertas Dargis pastebėjo, kad visos šios temos nėra visuomenės kasdienių diskusijų objektas.

„Retas kuris domimės, kas vyksta Europoje, pasigendame ir diskusijų apie Europos ateitį. Vienas dalykas yra aiškus – jeigu Europa yra mūsų namai, tai mes turime domėtis, kas joje vyksta, kuo ji gyvena, patys turime nešti savo žinią ir savo matymą per savo deleguotus Lietuvos atstovus. Ar verslas yra įsitraukęs į šiuos klausimus? Manau, kad verslo aktyvumas šiame lauke yra ne ką didesnis nei visos visuomenės. Mums reikia aktyvių žmonių, ir ypač versle, kurie matytų toliau horizonto ir kurie galėtų prognozuoti ateities įvykius, kad visi galėtume laiku reaguoti, tokiu būdu minimalizuodami galimą žalą. Kuris verslas yra aktyviausias EK ir kitose europinėse institucijose? Tas, kuris turi problemų – gamintojai dėl dempingų, transporto sektorius ir t.t.“, – sakė R. Dargis.

LPK prezidentas išreiškė viltį, kad renginys nors šiek tiek aktyvuos verslą, kad jis galėtų tapti tuo lokomotyvu, skatinančiu visuomenę domėtis tuo kas vyksta Europoje.

„Labai svarbu, kad mūsų domėjimasis Europa nesibaigtų tik klausimais, kiek išmokų skiria Europa ir kokie struktūriniai pinigai „ateina“. Reikia gilinti savo žinias, kaip kiekvienas galime atstovauti ir ginti savo interesus ES institucijose. Kalbėdami apie Europos ateitį, turime suvokti, kad jeigu Europa netaps vieninga ir nesugebės atlaikyti globalios konkurencijos, tai Lietuvos ateitis gali būti labai miglota. Lietuva yra ypatingai suinteresuota stipria ir vieninga Europa. Būdami ES nariais mes turime pamatą, ant kurio statome savo ateitį. ES – tai mūsų namai, kuriuose jaučiamės saugūs ir sukuriame didžiąją dalį savo ekonomikos. Labai tikiuosi, kad viešumoje turėsime diskusiją, kaip atrodo Lietuvos kandidatai į EP narius ir išgirsime jų atsakymus, kokius klausimus jie ketina kelti savo kadencijos metu, kokiuose komitetuose ketina veikti ir ar gebės reikiamai atstovauti kiekvieno mūsų interesus“, – vylėsi R. Dargis.

Renginyje dalyvavo ir pasisakė mūsų šalies pramonės, verslo, žemės ūkio įmonių bei asociacijų vadovai, jų atstovai, profesinių sąjungų bei akademinės visuomenės atstovai.

Susijusios naujienos

LPK priesakai ir palinkėjimai Lietuvoje išrinktiems Europ...

2024 06 10
Lietuvos PramonininkŲ Konfederacijos Priesakai Ir PalinkĖjimai Lietuvoje IŠrinktiems Europos Parlamento Nariams 2024–2029 MetŲ Kadencijai (presentation)

Balsuokime už vieningą, demokratinę, konkurencingą, ekono...

2024 06 05
Web

Tarptautinėje konferencijoje Vilniuje diskutuota apie efe...

2024 05 07
Img 1023
Archyvas, ES, lpk, Pranešimai žiniasklaidai, Verslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[2724],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, ES, lpk, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Verslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="504">

Įrašykite paieškos frazę: