Lpk Logo Lt

„BusinessEurope“ vykdomojo komiteto posėdyje aptartas Europos atkūrimo planas

2020 10 22

Š. m. spalio 22 d. vyko Europos verslo organizacijos „BusinessEurope“ vykdomojo komiteto EXCO nuotolinis posėdis, kuriame dalyvavo Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) generalinis direktorius Ričardas Sartatavičius.

„BusinessEurope“ generalinis direktorius Markus J. Beyrer pradėjo posėdį apžvelgdamas prieš keletą dienų Europos Komisijos paskelbtą darbo programą 2021-iems metams, pažymėdamas, kad programoje pasigendama didesnio dėmesio ekonominiams klausimams.

Posėdyje taip pat aptartas būsimas Europos Komisijos pasiūlymas dėl minimalaus atlyginimo, probleminės tendencijos tarptautinės prekybos srityje, ypač santykiuose su JAV ir Kinija, išreikštas susirūpinimas tuo, kaip Europos Komisija įgyvendina Žaliąjį kursą – „BusinessEurope“ remia Žaliąjį kursą ir klimato neutralumo tikslus, tačiau nerimauja, kad pačios Komisijos paskelbtame poveikio vertinime bei jame numatytuose scenarijuose siūlomas emisijų kontrolės griežtinimas sąlygoja tik minimalų ekonominį augimą. „BusinessEurope“ kelia klausimą, kaip konkrečiai Žaliasis kursas taps ES ekonomikos gaivinimo ir augimo ramsčiu. Taip pat M. J. Beyrer pristatė „BusinessEurope“ parengtą poziciją su rekomendacijomis, kaip sustiprinti ES atsparumą sankcijų srityje.

„BusinessEurope“ nariai posėdyje aptarė, kokiomis nacionalinėmis priemonėmis skirtingose valstybėse siekiama palengvinti COVID-19 padarinius verslui ir ekonomikai.

LPK generalinis direktorius Ričardas Sartatavičius glaustai pristatė Lietuvos ateities ekonomikos DNR planą, bei tai, kad atsižvelgiant į ES Recovery and Resilience Facility planą, Lietuva dalį DNR priemonių planuoja perkelti į Recovery and Resilience facility (atsparumo ir atkūrimo priemonių) nacionalinį planą.

„LPK kreipėsi į Vyriausybę ir Seimą, atkreipdama dėmesį į tai, kad šiame laikotarpyje ypač reikalingas Seimo, Vyriausybės, atskirų ministerijų ir socialinių-ekonominių partnerių susitelkimas, kad būtų išvengta programos vėlavimo ir kuo greičiau susitarta dėl visų Nacionalinio atsparumo ir atkūrimo plano projektų bei jų komponentų iki nustatyto termino“, – sakė LPK generalinis direktorius, pažymėdamas, kad reikalingos priemonės, kurios turėtų įtaką ilgalaikiam poveikiui pritraukiant investicijas, skaitmeninant pramonės įmones, dirbančiųjų perkvalifikavimui aukštos pridėtinės vertės sritims, inovacijų skatinimui, bei atsinaujinančiųjų energijos išteklių diegimui.

Tai, kad lėšos turi būti panaudotos ekonominio augimo ir tvarios bei skaitmeninės transformacijos užtikrinimui posėdyje pažymėta ir kalbant apie šiuo metu svarstomą daugiametę finansinę perspektyvą bei Next Generation EU. „BusinessEurope“ generalinis direktorius akcentavo, kaip svarbu dalintis informacija apie situaciją ES valstybėse narėse ir jų kuriamus nacionalinius planus. Todėl „BusinessEurope“ rengia ir nuolat atnaujina šių priemonių apžvalgas.

Kalbant apie ES ir Jungtinės Karalystės derybas, pažymėta, kad „BusinessEurope“ tęs darbus kompromiso ir pasirengimo no-deal kryptimis. Siekiant išvengti Jungtinės Karalystės pasitraukimo be dvišalio susitarimo, tiek europinė verslo organizacija, tiek atskiri jos nariai ne kartą kreipėsi į derybininkes su prašymu visomis priemonėmis siekti kompromiso.

Susijusios naujienos

E. Stonkutė. Kokiomis ekonomikos sąlygomis dirbs ateinant...

2024 07 11
Eglė Stonkutė

„BusinessEurope“ tyrimas: be skubių veiksmų Europos energ...

2024 07 05
Reboot Europe

LPK prezidentas pasveikino antrajai „BusinessEurope“ prez...

2024 07 01
Mef Fp
Archyvas, BusinessEurope, ekonomika, lpk, Verslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[2253],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, BusinessEurope, ekonomika, lpk, Verslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="506">

Įrašykite paieškos frazę: