Lpk Logo Lt

„BusinessEurope“ tyrimas rodo būtinybę skubiai reformuoti ES leidimų suteikimo procesą

2024 02 13

Europinė verslo organizacija „BusinessEurope“ (kurios narė yra Lietuvos pramonininkų konfederacija) paskelbė tyrimo apie Europos įmonių patirtį, susijusią su Europos Sąjungos (ES) leidimų pramonei procesu 21-oje valstybėje.

83 proc. apklausoje dalyvavusių įmonių teigė, kad leidimo gavimo procesas sudėtingas ir jo trukmė yra rimta kliūtis norintiems investuoti Europoje. Įmonės akcentavo šioje srityje kylančius, su viešosiomis institucijomis susijusius iššūkius – visų pirma jų greičio ir koordinavimo stoką, taip pat pabrėžė ES ir nacionalinių reguliavimo nuostatų sudėtingumą ir neapibrėžtumą.

Tyrimo rezultatų apžvalgoje atkreipiamas dėmesys, kad pagrindiniai ES konkurentai, pvz., Jungtinės Amerikos Valstijos ir Kinija, taip pat susiduria su minėtomis problemomis, tačiau jie turi konkrečių nuostatų, pvz., numatytas laiko ribas, kurios padeda spręsti kai kuriuos minėtus iššūkius.

Komentuodamas rezultatus, „BusinessEurope“ prezidentas Fredrik Persson teigė:

„Šiandieniniame labai konkurencingame pasauliniame kontekste greitis tampa strateginės reikšmės klausimu. Ilgas ir sudėtingas pramoninių leidimų suteikimo procesas tampa rimta kliūtimi įmonių žaliosioms ir skaitmeninėms transformacijoms bei visos ES pasauliniam konkurencingumui“, – sakė F. Persson.

„BusinessEurope“ prezidentas taip pat pažymėjo, kad ES jau žengė teisinga kryptimi, bet dar daug reikia padaryti. Pasak jo, šiuo metu ES pramonei svarbiausia kuo greičiau sudaryti sąlygas ir įgalinti jos transformaciją („licence to transform at speed“). Leidimų pramonei suteikimo proceso pertvarka visoje ES, anot jo, turi būti prioritetinis klausimas ateinančio ES ciklo darbotvarkėje.

„BusinessEurope“ atliktos apklausos dalyviai identifikavo 3 pagrindinius darbus, kurių įgyvendinimas pagerintų ir pagreitintų ES leidimų suteikimo tvarką:

• Valdžios institucijų apibrėžiamas laikas, per kurį turėtų būti suteikiami leidimai (86%);

• Komunikacijos tarp įmonių ir institucijų didinimas (82%);

• Galimybių anksčiau įgyvendinti projektus sudarymas (79%).

Norėdami perskaityti visas tyrimo išvadas, spustelėkite čia.

 

Twitter Card Licence To Transform Top Recommendations 5

 

Susijusios naujienos

Šiaurės–Baltijos šalių verslo konfederacijų susitikimo me...

2024 06 13
Img 8869

LPK priesakai ir palinkėjimai Lietuvoje išrinktiems Europ...

2024 06 10
Lietuvos PramonininkŲ Konfederacijos Priesakai Ir PalinkĖjimai Lietuvoje IŠrinktiems Europos Parlamento Nariams 2024–2029 MetŲ Kadencijai (presentation)

Vidmantas Janulevičius. ECB ir palūkanos: kai vietoje šal...

2024 06 07
Dsc 3767
BusinessEurope, ES, konkurencingumas, leidimai, Persson, tyrimas"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[4483],"category_name":"Naujienos","tag":"BusinessEurope, ES, konkurencingumas, leidimai, Persson, tyrimas","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="101">

Įrašykite paieškos frazę: