Lpk Logo Lt

„BusinessEurope“ tyrimas rodo būtinybę skubiai reformuoti ES leidimų suteikimo procesą

2024 02 13

Europinė verslo organizacija „BusinessEurope“ (kurios narė yra Lietuvos pramonininkų konfederacija) paskelbė tyrimo apie Europos įmonių patirtį, susijusią su Europos Sąjungos (ES) leidimų pramonei procesu 21-oje valstybėje.

83 proc. apklausoje dalyvavusių įmonių teigė, kad leidimo gavimo procesas sudėtingas ir jo trukmė yra rimta kliūtis norintiems investuoti Europoje. Įmonės akcentavo šioje srityje kylančius, su viešosiomis institucijomis susijusius iššūkius – visų pirma jų greičio ir koordinavimo stoką, taip pat pabrėžė ES ir nacionalinių reguliavimo nuostatų sudėtingumą ir neapibrėžtumą.

Tyrimo rezultatų apžvalgoje atkreipiamas dėmesys, kad pagrindiniai ES konkurentai, pvz., Jungtinės Amerikos Valstijos ir Kinija, taip pat susiduria su minėtomis problemomis, tačiau jie turi konkrečių nuostatų, pvz., numatytas laiko ribas, kurios padeda spręsti kai kuriuos minėtus iššūkius.

Komentuodamas rezultatus, „BusinessEurope“ prezidentas Fredrik Persson teigė:

„Šiandieniniame labai konkurencingame pasauliniame kontekste greitis tampa strateginės reikšmės klausimu. Ilgas ir sudėtingas pramoninių leidimų suteikimo procesas tampa rimta kliūtimi įmonių žaliosioms ir skaitmeninėms transformacijoms bei visos ES pasauliniam konkurencingumui“, – sakė F. Persson.

„BusinessEurope“ prezidentas taip pat pažymėjo, kad ES jau žengė teisinga kryptimi, bet dar daug reikia padaryti. Pasak jo, šiuo metu ES pramonei svarbiausia kuo greičiau sudaryti sąlygas ir įgalinti jos transformaciją („licence to transform at speed“). Leidimų pramonei suteikimo proceso pertvarka visoje ES, anot jo, turi būti prioritetinis klausimas ateinančio ES ciklo darbotvarkėje.

„BusinessEurope“ atliktos apklausos dalyviai identifikavo 3 pagrindinius darbus, kurių įgyvendinimas pagerintų ir pagreitintų ES leidimų suteikimo tvarką:

• Valdžios institucijų apibrėžiamas laikas, per kurį turėtų būti suteikiami leidimai (86%);

• Komunikacijos tarp įmonių ir institucijų didinimas (82%);

• Galimybių anksčiau įgyvendinti projektus sudarymas (79%).

Norėdami perskaityti visas tyrimo išvadas, spustelėkite čia.

 

Twitter Card Licence To Transform Top Recommendations 5

 

Susijusios naujienos

V. Janulevičius: Rekordinio akcizo istorijoje – šviesa tu...

2024 01 24
V. Janulevičius

Verslo nerimas dėl Europos vidaus rinkos integracijos: „p...

2024 01 18
European Union Business Concept, Financial Charts And Graphs

ES konkurencingumo ataskaitai Europos pramonė kelia didel...

2024 01 12
Crystal Kwok Xuedfppihxg Unsplash
BusinessEurope, ES, konkurencingumas, leidimai, Persson, tyrimas"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[4483],"category_name":"Naujienos","tag":"BusinessEurope, ES, konkurencingumas, leidimai, Persson, tyrimas","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="97">

Įrašykite paieškos frazę: