Lpk Logo Lt

„BusinessEurope” su Europos Komisijos atstovais aptarė pagalbos priemones Europos pramonei ir verslui

2020 04 02

Trečiadienį, balandžio 1 d., vykusios video konferencijos metu, Europos pramonės ir verslo organizacijas vienijančios „BusinessEurope” nariai kartu su Europos Komisijos (EK) atstovais aptarė pagalbos priemones Europos pramonei ir verslui, kurių turėtų būti imtasi, siekiant minimalizuoti COVID-19 krizės padarinius. Konferencijoje dalyvavo Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) viceprezidentas Vidmantas Janulevičius ir LPK vykdomasis direktorius Ričardas Sartatavičius.

Konferencijos pradžioje buvo aptartos nacionalinės priemonės, kurių imasi valstybės, kovodamos su neigiamais COVID-19 padariniais. Įžanginėje kalboje „BusinessEurope” generalinis direktorius Markus Beyrer pabrėžė, kad šiuo įtemptu periodu pagrindinis dėmesys turi būti skiriamas krizės suvaldymui ir turėtų būti atidėti teisės aktai, kurie galėtų padidinti naštą įmonėms ir pablogintų jų situaciją, pvz. Komandiravimo direktyvos įsigaliojimas ir Mobilumo paketo priėmimas.

Diskusijoje taip pat dalyvavo Europos Komisijos viceprezidentas Valdis Dombrovskis, patikinęs, kad EK dės maksimalias pastangas tam kad būtų užtikrintas sveikatos sistemų gyvybiškumas, darbo vietų ir pajamų išlaikymas, vidaus rinkos veikimą bei finansavimas.

Kreipdamasis į EK viceprezidentą, V. Janulevičius atkreipė dėmesį į finansavimo užtikrinimo iššūkius Baltijos valstybėse – kuomet europinės lėšos ir priemonės yra numatytos, bet jos retai pasiekia konkrečias įmones, nes nėra išvystyti finansiniai mechanizmai, galintys sudaryti tinkamas sąlygas šių lėšų įsisavinimui. V. Dombrovskis pažadėjo paieškoti būdų, kaip būtų galima šiais klausimais dirbti su Baltijos šalių vyriausybėmis.

Atsižvelgiant į situaciją dėl koronaviruso, „BusinessEurope” narių video konferencijas planuoja rengti reguliariai.

Susijusios naujienos

E. Stonkutė. Kokiomis ekonomikos sąlygomis dirbs ateinant...

2024 07 11
Eglė Stonkutė

„BusinessEurope“ tyrimas: be skubių veiksmų Europos energ...

2024 07 05
Reboot Europe

LPK prezidentas pasveikino antrajai „BusinessEurope“ prez...

2024 07 01
Mef Fp
Archyvas, BusinessEurope, ekonomika, ES, Europos Komisija, koronavirusas, lpk, pramonė, Verslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[2403],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, BusinessEurope, ekonomika, ES, Europos Komisija, koronavirusas, lpk, pramon\u0117, Verslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="512">

Įrašykite paieškos frazę: