Lpk Logo Lt

„BusinessEurope“ pristatė poziciją dėl būsimų ES ir JK santykių

2020 02 06

Didžiausia ir įtakingiausia Europos verslo organizacija „BusinessEurope“, kurios narė yra Lietuvos pramonininkų konfederacija, vasario 6 d. pristatė savo poziciją dėl būsimų Europos Sąjungos (ES) ir Jungtinės Karalystės (JK) santykių. Dokumente akcentuojama, kad Europos verslas nori palaikyti tvirtus ekonominius ryšius ir išsaugoti glaudų ekonominį bendradarbiavimą, išsaugant bendros rinkos vientisumą.

„ES ir JK prekyba turi apsieiti be tarifų ir kvotų, o netarifiniai barjerai turi būti kuo mažesni. Mums taip pat reikalingos ambicingos nuostatos, apimančios, be visa ko, paslaugas, investicijas, duomenų srautus ir viešuosius pirkimus. Norint išlaikyti prekybą be kliūčių, reikėtų vengti taisyklių divergencijos. Nuolatinis bendradarbiavimas reguliavimo srityje ir abipusis sutarimas bus labai svarbūs siekiant sušvelninti galimus trikdžius ilguoju laikotarpiu“, – sakė „BusinessEurope“ generalinis direktorius Markus J. Beyrer.

Pasak jo, Europos verslas yra pasirengęs aktyviai dalyvauti derybose.

„Abi šalys turės aukšto lygio užmojų, tačiau laiko pasiekti išsamų ES ir JK prekybos susitarimą yra pernelyg mažai. Todėl reikia veiksmingai išnaudoti pereinamąjį laikotarpį, kad būtų laiku užbaigtas, ratifikuotas ir įgyvendintas susitarimas. Visgi, jei paaiškėja, kad nepakanka turimo laiko, abi šalys turėtų būti pasirengusios ieškoti praktinių sprendimų, kurie užkirstų kelią nepalankiai proceso baigčiai“,  – pabrėžė M. J. Beyrer.

Išsami „BusinessEurope“ pozicija dėl „Brexit“

Susijusios naujienos

„BusinessEurope“ tyrimas rodo būtinybę skubiai reformuoti...

2024 02 13
Nick Abrams Ftkfx3xzicc Unsplash

V. Janulevičius: Kas atsitiko su Estija ir kokias pamokas...

2024 02 06
Woman Writing In A Notebook

Verslo nerimas dėl Europos vidaus rinkos integracijos: „p...

2024 01 18
European Union Business Concept, Financial Charts And Graphs
Archyvas, Brexit, BusinessEurope, ekonomika, ES, JK, Pranešimai žiniasklaidai, Prekyba, Verslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[2466],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Brexit, BusinessEurope, ekonomika, ES, JK, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Prekyba, Verslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="503">

Įrašykite paieškos frazę: