Lpk Logo Lt

„BusinessEurope” Prezidentų Taryba aptarė verslo lūkesčius ir projektuoja Europos verslo viziją 2030 m.

2018 10 16

Rengiantis kitų metų Europos Parlamento rinkimams ir naujos kadencijos Europos Komisijos formavimui, Paryžiuje įvyko pirmaujančias nacionalines pramonės ir darbdavių organizacijas vienijančios verslo organizacijos „BusinessEurope” Prezidentų Tarybos susitikimas. Europinė organizacija, kurios narė yra Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), suorganizavo strateginę diskusiją dėl verslo vizijos 2030 m.

Pasak „BusinessEurope“ prezidento Pierre Gattaz, šis susitikimas yra pirmas žingsnis link vieningos Europos verslo lūkesčių vizijos prieš kitų metų rinkimus ir institucijų sudėties pasikeitimus.

„Nepaisant pasigirstančių bandymų kurstyti abejones dėl šešis dešimtmečius gyvuojančios Europos bendrijos tvarkos, iš organizacijų sulaukėme patvirtinimo dėl jų įsipareigojimo stiprinti vieningą rinką bei Europos ekonominę ir pinigų sąjungą. Europa nėra pasirinkimas, o būtinybė. Tiesa – būtina siekti dar daugiau efektyvumo, tačiau esame teisingame kelyje. Neužkibkime ant primityvių populistinių sprendimų“, – pabrėžė „BusinessEurope“ prezidentas.

Prieš suburiant „BusinessEurope“ narių prezidentus diskusijai apie šiandieninę Europos Sąjungos (ES) ekonomikos padėtį ir ilgalaikės vizijos gaires, organizatoriai pristatė „BusinessEurope“ narių apklausos rezultatus. Šios apklausos rezultatai atskleidė, kad rimčiausiomis grėsmėmis ES įvardijamas populizmas ir protekcionizmas. Taip pat raginta sutelkti dėmesį į energetinę transformaciją, skaitmeninimą, prekybą ir globalų ES konkurencingumą, vieningos rinkos stiprinimą, sanglaudą, tinkamų darbuotojų įgūdžių formavimą ir emigracijos problemas.

ES stiprybėmis apklausos dalyvių įvardytos: vieninga rinka (83 proc. respondentų pasisakė, kad vieninga rinka labai svarbi verslo sėkmei), bendras balsas, bendra prekybos politika (59 proc. ją vertino kaip labai svarbią, 28 proc. – kaip svarbią), Europos ekonominė ir pinigų sąjunga (61 proc. respondentų euro zonai priklausančių apklaustųjų pinigų sąjungą vertina labai teigiamai, 39 proc. – teigiamai).

Kaip silpnybės buvo pažymėtos: lėti sprendimai, išsiskiriantys valstybių narių požiūriai, reguliavimo kokybė ir kt.

Suvažiavimo metu diskutuota apie tai, kaip verslas prisideda ieškant sprendimų ir atliepiant ES piliečių esminius nuogąstavimus dėl saugumo, užimtumo, ekonominio gerbūvio, didžiavimosi ES. Verslas bei verslo organizacijos privalo neapsiriboti verslo bendruomene – verslas turi būti aktyvus socialinis veikėjas, demonstruojantis supratimą ir empatiją. Tai padės apsisaugoti nuo populistų ir radikalų.

Visose ES šalyse visuomenė nuogąstauja dėl socialinės nelygybės ir ekonominio nuosmukio rizikų. Svarbu apie tai kalbėti ir siekti sprendimų partnerystėje su valstybės institucijomis, nes vienos institucijos bei politikai arba vien tik verslas problemos neišspręs – būtina akcentuoti bendrą veikimą nacionaliniame lygmenyje ir siekti ES vienybės ir stiprinimo.

Diskusijos rezultatų pagrindu parengta vizija „BusinessEurope” Prezidentų Tarybos bus tvirtinama lapkričio mėn. Vienoje. Sausio-vasario mėn. remiantis šiuo dokumentu bus rengiamos rekomendacijos (manifestas) prieš Europos Parlamento rinkimus (pristatymas – balandžio mėn.), o metų gale – rekomendacijos patvirtinai naujos kadencijos Europos Komisijai.

Susijusios naujienos

Šiaurės–Baltijos šalių verslo konfederacijų susitikimo me...

2024 06 13
Img 8869

LPK priesakai ir palinkėjimai Lietuvoje išrinktiems Europ...

2024 06 10
Lietuvos PramonininkŲ Konfederacijos Priesakai Ir PalinkĖjimai Lietuvoje IŠrinktiems Europos Parlamento Nariams 2024–2029 MetŲ Kadencijai (presentation)

Balsuokime už vieningą, demokratinę, konkurencingą, ekono...

2024 06 05
Web
Archyvas, BusinessEurope, ES, Pranešimai žiniasklaidai, Verslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[2868],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, BusinessEurope, ES, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Verslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="505">

Įrašykite paieškos frazę: