Lpk Logo Lt

„BusinessEurope“ pareiškimas dėl neatidėliotinų priemonių, siekiant sušvelninti koronaviruso krizės ekonominį poveikį ir apsaugoti darbuotojus bei įmones

2020 03 17

Europinės verslo organizacijos „BusinessEurope“ vienijama Europos verslo bendruomenė ragina Europos Komisiją, Tarybą ir Europos centrinį banką daryti viską, ko reikia, siekiant įsitikinti, kad daugelis įmonių išgyventų COVID-19 sukeltą krizę ir padėtų atkurti ES ekonomiką bei apsaugotų europietišką gyvenimo būdą, kai bus įveikta COVID-19 sukelta sveikatos sistemos krizė.

Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), kartu su kitomis seseriškomis Europos pramonės federacijomis „BusinessEurope“ narėmis, palaiko priemones, kurių reikia siekiant sustabdyti tolesnį COVID-19 plitimą. Pirmasis prioritetas yra visuomenės sveikata. Reiškiame savo dėkingumą darbuotojams ir įmonėms, gaminantiems bei tiekiantiems gyvybiškai svarbias prekes ir paslaugas, nuo kurių mes visi priklausome.

Ši krizė nėra vienintelis didelis visuomenės sveikatos iššūkis, ji taip pat turės reikšmingą neigiamą poveikį ES augimui 2020 m. Didelė tikimybė, kad daugelis ES valstybių narių patirs reikšmingą ar kai kuriais atvejais net didžiulį nuosmukį. Darbuotojai ir įmonės, ypač mažos ir vidutinės, jau dabar smarkiai kenčia nuo būtinų ribojančių priemonių.

„Apsaugoti mūsų visuomenę reikės nepaprastos atsakomybės, visų šalių bendrų veiksmų ir solidarumo“, – sako „BusinessEurope“ generalinis direktorius Markusas J. Beyreris:

  • Verslo, darbuotojų ir piliečių atsakomybė užtikrinti viską, kad įveiktume šią krizę.
  • Veiksmai, skirti išlaikyti pagrindinę mūsų ekonomikos funkciją artimiausioje ateityje ir užtikrinti, kad, spręsdami viruso plitimą, išlaikytume verslo ekosistemą, būtiną visiškai atkurti mūsų brangintą europietišką gyvenimo būdą.
  • Solidarumas tarp įvairaus dydžio verslų, tarp verslo ir vyriausybės bei visų ES valstybių narių.

Pridedame „BusinessEurope“ paruoštą pareiškimą dėl neatidėliotinų priemonių, kurių tikimės iš Europos centrinio banko, Europos Komisijos, Tarybos ir ES valstybių narių, siekiant sušvelninti šios krizės ekonominį poveikį ir apsaugoti darbuotojus bei įmones nuo skaudžios krizės pasekmių.

Skatiname imtis visų būtinų finansinių, fiskalinių ir kitų reikalingų konkrečių žingsnių, siekiant apsaugoti mūsų visuomenės ekonominį ir socialinį pagrindą.

Lietuvos pramonininkų konfederacija, Lietuvos verslo vardu palaiko nuolatinį ryšį su Briuselyje veikiančiomis ES institucijomis ir teikia informaciją apie nacionalines Lietuvos valdžios priemones skirtas reaguoti į COVID-19 plitimą ir jų poveikį verslui.

Susijusios naujienos

E. Stonkutė. Kokiomis ekonomikos sąlygomis dirbs ateinant...

2024 07 11
Eglė Stonkutė

„BusinessEurope“ tyrimas: be skubių veiksmų Europos energ...

2024 07 05
Reboot Europe

LPK prezidentas pasveikino antrajai „BusinessEurope“ prez...

2024 07 01
Mef Fp
Archyvas, BusinessEurope, ekonomika, ES, pramonė, Pranešimai žiniasklaidai, Verslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[2422],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, BusinessEurope, ekonomika, ES, pramon\u0117, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Verslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="512">

Įrašykite paieškos frazę: