Lpk Logo Lt

Būsimiems i.SAF ir i.VAZ posistemių vartotojams VMI parengė atmintines

2016 09 12

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos informuoja, kad būsimiems elektroninių važtaraščių posistemio i.VAZ ir elektroninio PVM sąskaitų faktūrų registrų posistemio I.SAF vartotojams parengė atmintines, padėsiančias lengviau pasiruošti duomenų teikimui į minėtus Išmaniosios mokesčių administravimo sistemos (i.MAS) posistemius.

Šios atmintinės publikuojamos VMI interneto svetainėje: i.SAF atmintinę galima rasti adresu http://www.vmi.lt/cms/i.saf, i.VAZ – http://www.vmi.lt/cms/i.vaz. Taip pat mokesčių mokėtojai jas ras atvykę į bet kurią apskrities valstybinę mokesčių inspekciją (toliau – AVMI).


Atmintinės


„Norėdami padėti verslui pasiruošti duomenų teikimui į i.VAZ ir i.SAF posistemius, atmintinėse koncentruotai ir susistemintai pateikėme pačią svarbiausią informaciją, kurią mokesčių mokėtojams būtina žinoti. Rekomendacijos remiasi “žingsnis po žingsnio” principu: kokius vidinės veiklos procesus įvertinti, kokius sprendimus priimti ir kokius veiksmus atlikti juos įgyvendinant. Taip pat pateikiamos nuorodos, kur ieškoti informacijos, reikalingos šiems žingsniams realizuoti”, – sako i.SAF ir i.VAZ posistemių sukūrimo projekto vadovė Virginija Ginevičienė.

Atmintinėse nurodomi teisės aktai, reglamentuojantys važtaraščių ir PVM sąskaitų faktūrų registrų duomenų teikimo tvarką, apžvelgiami prisijungimų prie kuriamo i.MAS portalo būdai, duomenų teikimo būdai, verslo naudojamų kompiuterinių programų integracijos su VMI sistemomis aspektai, informacija apie numatomus testavimo darbus ir kitos naudingos nuorodos.

“Duomenų teikimas į i.SAF ir i.VAZ posistemius yra pirmasis jų kūrimo ir vystymo etapas, reikšmingas tiek mokesčių mokėtojams, tiek VMI. Su verslo atstovais aktyviai bendradarbiaujame, kad kartu galėtume pasiruošti sklandžiam duomenų teikimui. Ne išimtis ir parengtos atmintinės – dar tik pradėsiantiems pasirengimo darbus jos padės lengviau orientuotis, kokius veiksmus reikia atlikti, o jau besirengiantieji galės dar kartą pasitikrinti, ar nieko nepraleido. Dialogo su verslo atstovais sieksime ir toliau – tobulinant jau įdiegtas posistemių funkcijas bei kuriant naujas paslaugas”, – teigia V. Ginevičienė.

VMI primena, kad i.MAS tikslas – mažinti administracinę naštą mokesčių mokėtojams, padėti užtikrinti sąžiningą verslo konkurenciją, didinti mokesčių mokėtojų pajamų apskaitymą, mokesčių surinkimą ir mokesčių administratoriaus veiklos efektyvumą, diegiant išmaniąsias elektronines paslaugas ir perkeliant mokesčių mokėtojų ūkinių operacijų duomenų rinkimą, tvarkymą, valdymą ir teikimą į elektroninę erdvę.

VMI informacija

Susijusios naujienos

Keičiasi Lietuvos pramonininkų konfederacijos administrac...

2024 02 19
Admin Ajax

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707
Archyvas, LPK narių naujienos, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[3600],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, LPK nari\u0173 naujienos, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: