Lpk Logo Lt

Apdovanoti Įmonių pavadinimų konkurso nugalėtojai

2021 05 27

Trečiadienį 14 val. Valdovų rūmuose buvo apdovanoti Įmonių pavadinimų konkurso nugalėtojai. Valstybinės kalbos inspekcijos surengto konkurso tikslas – kelti lietuvių kalbos prestižą, pagerbti įmonių vadovus, kurie per visus Nepriklausomybės metus išlaikė lietuviškus pavadinimus ir parodė, kad mūsų kalbos žodžiai nebuvo ir nėra kliūtis verslui, praneša Kultūros ministerija.

„Pastaruoju metu girdime vis daugiau kalbų, jog verslininkams trukdo kalbos varžymai ir draudimai rinktis bet kokius pavadinimus. Šis konkursas yra atsakymas tiems, kurie tvirtina, kad įmonėms tenka susidurti su problemomis dėl sunkiai ištariamų ir nesuprantamų lietuviškų pavadinimų. Abejoju, ar kas priekaištavo daugiau kaip 20 metų veikiančioms mūsų bendrovėms, kurių darbai žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. O juk jų pavadinimai nepanašūs net į tarptautinius žodžius, kitų tautų žmonėms sunkiai parašomi ir ištariami“, – linkėdamas sėkmės ir klestėjimo sako konkurso sumanytojas, Valstybinės kalbos inspekcijos viršininko pavaduotojas Donatas Smalinskas.

Iš Registrų centro pateikto sąrašo atrinkta penkiasdešimt 1990 ir 1991 metais registruotų lietuviškai pavadintų įmonių, kurios sėkmingai veikia iki šių dienų. Sąrašas sudarytas pagal registracijos datą atsižvelgiant į atrankos kriterijus. Renkant buvo svarbu, kad juridinio asmens simbolinis pavadinimas atitiktų bendrinės lietuvių kalbos normas, nebūtų dirbtinis žodis, jo nesudarytų skaitmenys, raidinės santrumpos, nebūtų valstybės, savivaldybės įmonės, klubo, asociacijos, viešosios įstaigos, draugijos, sodininkų bendrijos, individualios įmonės ir pan. pavadinimas. Vertintas ir įmonės veiklos žinomumas (prekės ir paslaugos reklamuojamos žiniasklaidoje, svetainėse, socialiniuose tinkluose). Į šį sąrašą neįtrauktos įmonės, su kurių vadovais nepavyko susisiekti.

LRT portalas praėjusių metų gruodį pakvietė dalyvauti įmonių pavadinimų rinkimuose. Iš 50 sąrašo buvo išrinkta 10 pavadinimų, kurie sulaukė didžiausio portalo lankytojų dėmesio. Lietuvos pramonininkų konfederacija pateikė tą patį išreitinguotų įmonių skaičių. Visi gauti balsai buvo sumuojami pagal sudarytą skaičiavimo sistemą.

Iš viso LRT.lt portale ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos svetainėje www.lpk.lt balsavo 4455 lankytojai: „Alauša“ (1238 balsai), „Genys“ (744), „Margi raštai“ (424), „Sakalas“ (322), „Stikliai“ (245), „Mintis“ (224), „Švenčionių gėlės“ (189), „Kulniukas“ (188), „Švenčionių vaistažolės“ (180), „Kietaviškių gausa“ (165).

Šių įmonių, įsikūrusių Vilniuje, Kaune, Utenoje, Švenčionyse ir Elektrėnuose, veikla labai įvairi: šaldymo sistemų projektavimas, diegimas ir rekonstravimas, prekyba gėrimais ir maisto produktais, gėlėmis ir dekoratyviniais augalais, knygų leidyba, apgyvendinimo, maitinimo paslaugos, renginių organizavimas, vaistažolių arbatos gamyba, daržovių auginimas, prekyba degalais. Jose įdarbinta nuo 3 iki 250 darbuotojų.

Laureatų apdovanojimo renginyje dalyvavo Seimo nariai, politikai, verslo organizacijų atstovai, kiti garbingi svečiai, šventės dalyvius sveikins Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis, kultūros viceministrė Daina Urbanavičienė, Lietuvos pramonininkų konfederacijos generalinis direktorius Ričardas Sartatavičius, LRT portalo vadovas Mindaugas Jackevičius, Inspekcijos viršininkas Audrius Valotka. Koncertuos solistas Antanas Zakarauskas ir pianistas Linas Dužinskas, renginį ves aktorė Dalia Michelevičiūtė. Konkursą organizuoja Valstybinė kalbos inspekcija, bendradarbiaudama su Lietuvos pramonininkų konfederacija, Kultūros ministerija, Valdovų rūmais ir LRT.

Susijusios naujienos

Kviečiame teikti paraiškas konkursui „Lietuvos metų ekspo...

2024 03 05
Lme Kvietimas

Keičiasi Lietuvos pramonininkų konfederacijos administrac...

2024 02 19
Admin Ajax

Apdovanoti 2023 m. „Lietuvos metų gaminiai“

2023 12 13
P1415185
Archyvas, Kalbos inspekcija, Konkursas, lpk, LRT.lt nuotr., Pranešimai žiniasklaidai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[1965],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Kalbos inspekcija, Konkursas, lpk, LRT.lt nuotr., Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="500">

Įrašykite paieškos frazę: