Lpk Logo Lt

AGROMAISTO FORUMAS 2023

Konferencija
2023 11 14 09:00 |

„AgriFood Lithuania“ ir Europos Parlamentas, bendradarbiaudami su Verslo ir pramonės patariamuoju komitetu, veikiančiu prie Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (angl. Business at OECD) bei Lietuvos pramoninkų konfederacija, š. m. lapkričio 14 d. organizuoja kasmetinį tarptautinį „Agromaisto forumą 2023“. Tai didžiausias agromaisto sektoriaus forumas Baltijos šalyse. Praėjusiais metais forumą internetu stebėjo daugiau nei 2 500 unikalių žiūrovų.

Forumo metu ypatingas dėmesys bus skiriamas maisto saugumo ir tvarumo užtikrinimui dėl susiklosčiusios pasaulinės maisto ir žemės ūkio krizės. Tokie globalūs iššūkiai kaip COVID-19 panedemijos pasekmės, klimato kaita, Rusijos invazijos į Ukrainą padariniai, taip pat padidėjusios energijos ir trąšų kainos, trikdo tiekimo grandines bei kelia įtampą rinkose. Dėl to itin svarbu skatinti viešojo, privataus ir nevyriausybinio sektorių bendradarbiavimą. Tarpsektorinis ir tarpinstitucinis bendradarbiavimas užtikrintų ilgalaikius ir tvarius sprendimus agromaisto sektoriaus stabilumui ir tvariam vystymuisi.

Forumo metu lapkričio 14-15 d. taip pat vyks interaktyvios praktinės dirbtuvės „C2Lab“ – unikali bendradarbystės erdvė, kur įvairių industrijų klasterių organizacijos, įmonės, mokslinių tyrimų organizacijos iš visos Europos bursis į konsorciumus ir kartu vystys verslo idėjas. Didžiausias dėmesys čia bus skiriamas tarpsektoriniam bendradarbiavimui, agromaisto, miškininkystės sektorių iššūkių sprendimui bei kompleksinėms temoms, kurios apima įgūdžius, tinklaveiką ir inovacijas.

Pagrindinė šių metų forumo tema – „Taika maistui: tvarumas, saugumas visuomenei ir planetai“.

Įrašykite paieškos frazę: