Lpk Logo Lt

A. Laurinaitis: britų pasitraukimas iš ES būtų blogiausias scenarijus ES vystymosi istorijoje

2016 05 24

Artėjant birželio 23 d. vyksiančiam Jungtinės Karalystės (JK) referendumui dėl narystės ES, Europoje ir Lietuvoje netyla kalbos apie galimas šio referendumo pasekmes. Apie tai gegužės 24 d. su JK nepaprastąja ir įgaliotąja ambasadore Lietuvoje Claire Lawrence diskutavo ir LPK nariai.

Pasak LPK viceprezidento Arūno Laurinaičio, Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš ES būtų blogiausias scenarijus ES vystymosi istorijoje.

C. Lawrence išreiškė viltį, kad JK piliečiai balsuos prieš išstojimą iš ES. Lietuviškų kompanijų „Staticus“ ir „Panevėžio statybos trestas“ vadovų paklausta apie tai, kaip jų verslą ir investicijas gali paveikti JK išstojimas iš ES, ambasadorė atsakė, jog tikimasi, kad pasitraukimo atveju dėl investicijų, darbo santykių, darbuotojų migracijos klausimų bus tariamasi atskirai.

Vis dėlto tai, kad JK svarsto tokį klausimą dėl išstojimo, pasak C. Lawrence, verčia svarstyti, kad šiuo metu ES veikimas neatliepia valstybių narių lūkesčių: ES trūksta veikimo sampratos, skaidrumo ir papildomų pastangų, siekiant užtikrinti ES konkurencingumą pasaulio mastu. JK verslas, pramonė bei piliečiai nerimauja dėl Briuselio taisyklių, kurių privalu laikytis dėl narystės ES. Britai pasigenda kiekvienos šalies sprendimų priėmimo laisvės, taip pat pastaruoju metu šios šalies gyventojai pasisako už visišką savo šalies sienų kontrolę ir į šalį dirbti atvykstančių žmonių skaičiaus sumažinimą, taip pat ieško būdų pagerinti kapitalų, energijos, skaitmenines ir kitas rinkas.

Vienos stipriausių ir ES pagrindą sudarančių valstybių pasitraukimas iš ES turėtų didelę įtaką tiek ES, tiek Lietuvos ekonomikai, kurioje Jungtinė Karalystė yra 6 didžiausia prekybos partnerė, o dvišalės prekybos apyvarta 2015 m. sudarė 1,777 mlrd. EUR.

Pastaraisiais metais taip pat pastebima tendencija, kad Lietuva tampa populiaria šalimi britų investuotojams. Daugiausiai investuojama finansų sektoriuje, didmeninėje ir mažmeninėje prekyboje, gamyboje, nekilnojamojo turto srityse ir t.t.

Tuo tarpu Lietuvos investicijos Jungtinėje Karalystėje sudaro beveik 50 mln. EUR per metus.

Turistų iš JK susidomėjimu Lietuva taip pat auga: 2015 m. sulaukėme daugiau kaip 54 000 turistų iš šios šalies.

Susijusios naujienos

V. Janulevičius: Kas atsitiko su Estija ir kokias pamokas...

2024 02 06
Woman Writing In A Notebook

E. Stonkutė: Kaip konfliktas Raudonojoje jūroje gali pave...

2024 01 05
Egle Stonkute 2 Scaled 1

V. Janulevičius: Kodėl ne tik per Kalėdas vertėtų galvoti...

2023 12 29
Eugene Zhyvchik Bbnd3wfwg0i Unsplash
Archyvas, ekonomika, Eksportas, Prekyba, Tarptautiniai santykiai, Turizmas, Verslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[3715],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, ekonomika, Eksportas, Prekyba, Tarptautiniai santykiai, Turizmas, Verslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="501">

Įrašykite paieškos frazę: