Šeštajame Lietuvos-Ukrainos ekonomikos forume ieškota sprendimų verslo iššūkiams ir žvalgytasi naujų bendradarbiavimo galimybių

2021 03 19

Kovo 18 d.  LR Prezidento Gitano Nausėdos vizito Ukrainoje metu vyko tradicinis VI Ukrainos-Lietuvos ekonomikos forumas. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) ir Ukrainos pramonininkų ir verslininkų sąjungos (USPP) organizuojamas forumas šiemet sukvietė Lietuvos ir Ukrainos verslo atstovus dalintis patirtimi ir plėtoti bendradarbiavimą transporto, logistikos ir infrastruktūros, atsinaujinančios energetikos ir energetinio efektyvumo srityse.

Forume „Ekonomika ir pandemija: krizė ir naujos galimybės“ dalyvavo daugiau nei 180 Lietuvos ir Ukrainos įmonių atstovų.

Prezidentas G. Nausėda atidarymo kalboje pažymėjo, kad šiuo sudėtingu laikotarpiu Lietuva ir Ukraina, susidurdamos su precedentų neturinčia visuomenės sveikatos krize ir ją lydinčiu ekonomikos nuosmukiu, turi iš anksto planuoti priemones, padėsiančias užtikrinti ūkio atsigavimą. Akcentuota ekonomikų stiprinimo svarba.

Renginio organizatoriai pažymėjo, jog tai, kad vyksta jau šeštasis abiejų šalių ekonomikos forumas, rodo, kad toks formatas yra reikalingas abiem valstybėms. Pasak LPK prezidento Vidmanto Janulevičiaus, laikotarpį nuo praėjusio forumo tiek verslas, tiek visuomenė vertins per koronaviruso pandemijos sukeltų pokyčių ir suformuotų iššūkių prizmę. COVID-19 pandemija – ne tik didžiausia šimtmečio sveikatos, bet ir ekonomikos krizė. Verslui šis laikotarpis tapo didelių išbandymų metais: pasaulinė pandemija, trūkinėjančios tiekimo grandinės, „Brexit“ ir kt. Akivaizdu, kad šie metai bus dar vieni iššūkių metai, per kuriuos turėsime atsistoti ant kojų po antrosios karantino bangos – su tokiais pat iššūkiais susiduria ir Ukraina.

„Atsvara vyraujančiam ekonominiam ir politiniam nestabilumui gali būti  glaudi verslo organizacijų ar atskirų įmonių partnerystė. Ypatingai tarp partnerių, kurie turi ilgalaikę bendradarbiavimo patirtį. Juolab, kai yra nemažas įdirbis. 2020 m. Ukrainoje iš viso veikė 61 lietuviško kapitalo įmonė. Paskutiniai Lietuvos statistikos departamento duomenys rodo, jog investicijų apimtys sudarė 706 mln. eurų ir per metus išaugo net 18 proc. Manau, kad turime nemažą potencialą dvišalio bendradarbiavimo plėtrai, tik reikia pašalinti trukdžius, apie kuriuos kalba tiek Ukrainos valdžia, tiek užsienio ekspertai. Pokyčiai, pradėti Ukrainoje turi būti tęsiami“, – savo kalboje pabrėžė LPK prezidentas V. Janulevičius.

USPP prezidentas Anatolyj Kinakh akcentavo, kad tokie dvišalio ekonominio bendradarbiavimo rodikliai pasiekti abiejų valstybių verslo glaudaus bendradarbiavimo dėka. Pasak jo, Ukrainai įdomi Lietuvos verslo patirtis modernizuojant pramonę, adaptuojant naujas technologijas, svarbūs aplinkosaugos ir logistikos  klausimai.

Renginio metu abiejų Forumą organizuojančių organizacijų vadovai pasirašė memorandumus dėl žaliųjų technologijų diegimo, bendradarbiavimo transporto srityje ir bendradarbiavimo įveikiant COVID-19.

Forume taip pat dalyvavo LR ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, LR susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė, Ukrainos infrastruktūros viceministrė Natalija Forsyuk, Ukrainos ekonomikos plėtros, prekybos ir žemės ūkio viceministras Taras Kachka, VšĮ Lietuvos energetikos agentūros vadovas Virgilijus Poderys  ir kt.

Susijusios naujienos

Vidmantas Janulevičius. Kad Rusija mūsų nepultų

2024 04 23
617839

LPK atstovai su Japonijos ambasadoriumi aptarė platų bend...

2024 04 11
Img 20240410 Wa0006

V. Janulevičius: Du scenarijai, arba kodėl šį pavasarį mu...

2024 03 21
Eugene Zhyvchik Utcj1rkzsxo Unsplash
Archyvas, Ekonomikos forumas, Lietuva, Pranešimai žiniasklaidai, Ukraina, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[2040],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Ekonomikos forumas, Lietuva, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Ukraina, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="502">

Įrašykite paieškos frazę: